Marketing

SEO i SEM: pokaż się w wyszukiwarce

W dzisiejszych czasach niemal każde przedsiębiorstwo posiada własną stronę internetową, na promowaniu której opiera swoją działalność. SEO i SEM to popularne techniki rozszerzania zasięgu stron www w cyberprzestrzeni. Czym różnią się te pojęcia i na czym polega działanie tego typu?

 

Dlaczego marketing internetowy jest tak istotny?

 

Znaczenie marketingu internetowego na świecie nieustannie wzrasta, ponieważ cały czas rośnie znaczenie wszelkich cyberprocesów w naszym życiu. Internet zdominował niemal każdy aspekt naszej codzienności i często nie wyobrażamy sobie już bez niego wykonywania podstawowych czynności. To właśnie cyberprzestrzeń coraz częściej stanowi nasze główne źródło wiedzy o świecie, dlatego przedsiębiorcy z wytężoną uwagą dbają o to, byśmy mogli odnaleźć ich firmy także na tej płaszczyźnie. Strona internetowa oraz wizytówka w mediach społecznościowych to absolutne must have każdego biznesu, jednak obecność marki w sieci warto rozszerzyć także o wpisy w katalogach branżowych czy na forach tematycznych. Coraz większą popularność wśród przedsiębiorców zyskuje również prowadzenie bloga tematycznego, na którym będziemy udzielać specjalistycznych porad użytkownikom sieci, a także kanału video, na którym cyklicznie publikować będziemy materiały pomocnicze z zakresu naszej działalności.

 

SEO i SEM – co to takiego?

 

Skróty SEM i SEO związane są ściśle z wyszukiwarkami internetowymi oraz plasowaniem się stron internetowych na określonych miejscach w wynikach wyszukiwania. SEM to pojęcie oznaczające ogół działań promocyjnych, których efektem ma być zapewnienie wyższej pozycji w wyszukiwarce w momencie wpisywania określonych haseł czy fraz przez potencjalnego klienta. SEO natomiast oznacza dostosowanie stron internetowych w taki sposób, by znalazły się one wysoko w rankingach.

 

Co można zyskać?

 

Inwestowanie w SEO i SEM to obecnie bardzo częsta praktyka wśród polskich przedsiębiorców, którzy chcą utrzymać stabilną pozycję na rynku i zachować konkurencyjność. Dążenie do wysokiego miejsca w wyszukiwarkach pomaga zdobyć nowych klientów, ale także wpływa na zachowanie przejrzystości i intuicyjności strony www, dzięki czemu staje się ona bardziej czytelna dla postronnego obserwatora czy hipotetycznego klienta.

 

SEO i SEM to działania, które należy stopniowo wdrażać w swojej działalności. Odpowiednio zoptymalizowane strony www mogą nam zapewnić wysoką pozycję w wyszukiwarkach, a co za tym idzie – powiększyć grono naszych klientów.

Źródło obrazka: [internet]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com