Alarm działa ostrzegawczo, to znaczy, w momencie nastąpienia zagrożenia, ostrzega przed nim domowników. Jednak powinna być to druga linia obrony, ponieważ samesystemy alarmowe mówią o istniejącym już niebezpieczeństwie. A jak działa monitoring?

Systemy monitorujące takie jak kamery zewnętrzne, wewnętrzne oraz wideodomofony mogą ostrzec domowników czy właściciela posesji (firmy) o potencjalnie zbliżającym się zagrożeniu, a nie już istniejącym. Dzieje się tak, ponieważ system monitorujący może działać w czasie rzeczywistym i pokazywać aktywność wokół posesji, na jej terenie czy wewnątrz budynku. Obraz wyświetlany na monitorach pokaże potencjalnego włamywacza i poinformuje, z której strony nadchodzi niebezpieczeństwo. Podobnie jest z wideodomofonem, który tworzy pierwszą zaporę dla potencjalnego złodzieja. Jednak to niejedyne zalety monitoringu…

 

Kamery wielofunkcyjne

Poza przekazywaniem obrazu w czasie rzeczywistym, kamery mogą przekazywać obraz do rejestratora i nagrać intruza podczas próby włamania. Jest to szczególnie przydatna funkcja, kiedy nie ma nikogo w pracy na terenie zakładu lub w przypadku domu jednorodzinnego, gdyrodzina jest na wakacjach.

Zarejestrowany obraz może poinformować o próbie włamania, a jeśli doszło do skutecznego zdarzenia, może przekazać informacje niezbędne do ujęcia sprawców np.: ilu ich było, twarze, pojazd jakiego użyli etc. Zaletą kamer jest to, że też rejestrują obraz w ciemności, co umożliwia ich działanie na dużym obszarze zewnętrznym i wewnętrznym przez 24 h na dobę.Gdzie szukać odpowiedniego wyposażenia z instalacją? Wystarczy wyszukać w Internecie frazę np.: montaż kamer Kraków i skorzystać z polecanej firmy takiej jak https://im-puls.pl/kamery/.

 

Wideodomofony, czyli podwójna weryfikacja

Czym jest wideodomofon? Jest to połączenie klasycznego domofonu i kamery. Wideodomofon ma możliwość weryfikacji głosowej i wizualnej osoby, która chce wejść na teren posesji czy klatki schodowej. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest podwójna weryfikacja. Przy klasycznym domofonie musimy nieco zaufać osobie, która podaje się za kuriera czy pracownika spółdzielni. Kamera umieszczona w wideodomofonie pozwoli zobaczyć, kto tak naprawdę stoi przed wejściem.

Poza tym wiele urządzeń ma funkcję odbioru zdalnego przez smartfona. Specjalna aplikacja umożliwia kontrolę przez urządzenie mobilne, co pozwala mamie czy tacie sprawdzić, kto nachodzi zestresowane dziecko zostawione samo w domu. Jest to idealna kontrola rodzicielska, która zwalnia dziecko z odpowiedzialności za otwieranie drzwi. Gdzie szukać omawianego rozwiązania z montażem? Sprawdź montaż domofonu Kraków.

Dopiero komplikacja kilku systemów zabezpieczających pozwoli na skuteczną obronę posesji czy domostwa przed intruzami. Sprzężenie ze sobą w jednym systemie antywłamaniowym alarmów, kamer i wideodomofonów pozwoli również na ochronę prewencyjną. Nawet potencjalny złodziej robiący rekonesans zastanowi się dwa razy, zanim podejmie się próby włamania przy tylu barierach ochronnych.


Materiał zewnętrzny

Wymiana ekranu w iPhone 8 – co trzeba wiedzieć?
Wymiana ekranu w iPhone 8 – co trzeba wiedzieć?

Zobacz również

Wymiana ekranu w iPhone 8 – co trzeba wiedzieć?
Wymiana ekranu w iPhone 8 – co trzeba wiedzieć?
Jak przeprowadzić udany branding? Komu go powierzyć?
Jak przeprowadzić udany branding? Komu go powierzyć?
Badanie rynku – filar udanych inwestycji
Badanie rynku – filar udanych inwestycji