Bravo Savings Network, lider na rynku cyfrowych kuponów rabatowych i marketingu afiliacyjnego, umacnia swoją obecność na polskim rynku po inwestycji luksemburskiego funduszu Xenon Private Equity Small Cap (XSCF), który w marcu br. nabył mniejszościowy pakiet 49% udziałów w spółce.

 

  • Spółka Bravo Savings Network pozyskała inwestycję od wiodącego, międzynarodowego funduszu
  • Prognozowane tempo wzrostu polskiego rynku przekracza 40% r/r
  • Nowe partnerstwa z takimi markami jak UberEats, Lookfantastic i AboutYou wspierają ekspansję i poszerzają ofertę dla konsumentów

Inwestycja zaowocowała osiągnięciem znaczącego wzrostu aż na dziesięciu rynkach, na których działa Bravo Savings Network, dzięki czemu spółka zdobyła pozycję lidera w segmencie wydawców kodów rabatowych we Włoszech oraz znalazła się w pierwszej dziesiątce w Europie w tej samej kategorii.

Nabycie mniejszościowego pakietu udziałów przez fundusz XSCF, w połączeniu ze wzrostem rynku cyfrowych kuponów na poziomie około 10% r/r (według danych wewnętrznych), skłoniło Bravo Savings Network do wyznaczenia celu 40% wzrostu r/r w Polsce w ciągu najbliższych trzech lat i tym samym osiągnięcia pozycji lidera na polskim rynku dla lokalnej marki BravoKupony.

Plany rozwoju są już realizowane dzięki dodaniu wiodących sprzedawców do portfela ofert i zniżek platformy BravoKupony. Ostatnio ogłoszone partnerstwa z UberEats, Lookfantastic i AboutYou, wzmacniają obecną sieć partnerów, w której znajdują się już tacy giganci jak Norton, Puma, ASOS i Modivo.

Utworzona w 2015 roku spółka Bravo Savings Network rośnie bardzo dynamicznie, dzięki czemu osiągnęła status wiodącej, międzynarodowej firmy z branży cyfrowych kuponów rabatowych. Spółka aktualnie jest obecna na 13 rynkach na całym świecie. Dzięki bogatemu doświadczeniu w marketingu afiliacyjnym, Bravo Savings Network ma ambitne plany wzrostu, które zostały przyspieszone dzięki ostatniej rundzie inwestycji.

"Jeśli chodzi o kolejny rozdział w historii grupy Bravo Savings Network, to wygląda on bardzo obiecująco" - komentuje Marco Farnararo, prezes Bravo Savings Network. "Wejście funduszu Xenon do naszej spółki wnosi niezwykle cenne dla naszego rozwoju doświadczenie, które naszym zdaniem, nada nowy impuls całej branży. Pozwoli nam również przyjrzeć się nowym rynkom i przyspieszyć ekspansję poprzez fuzje i przejęcia. W ten sposób chcemy zapewnić naszym klientom bardziej zróżnicowaną ofertę na ich lokalnych rynkach, a przy okazji zwiększyć zainteresowanie konsumenckimi oszczędnościami online przy użyciu naszych zniżek i kuponów rabatowych."

 

O spółce Bravo Savings Network

Bravo Savings Network to międzynarodowa firma specjalizująca się w marketingu afiliacyjnym, która powstała w 2015 roku, aby pomagać konsumentom w oszczędzaniu podczas zakupów oraz promować najlepsze oferty i zniżki dostępne online. Podążając stale za szybkim rozwojem rynku e-commerce, firma działa aktywnie w Polsce oraz 12 innych krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych.

Bravo Savings Network to również firma działająca zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, której celem jest zwiększenie świadomości konsumentów w świecie zakupów online. W ramach akcji Green Friday Challenge, we współpracy z organizacją Eden Reforestation Project, spółka zobowiązała się do posadzenia jednego drzewa za każdy zakup dokonany przez użytkowników platformy w okresie od Black Friday do Bożego Narodzenia. Do tej pory firma posadziła ponad 500 000 drzew w wybranym miejscu w Kenii i ma zamiar osiągnąć 1 milion posadzonych drzew do końca 2024 roku.


Zobacz również