W ostatnich latach widać znaczący wzrost zainteresowania silosami na odpady drzewne. Odpowiednie ich przechowywanie ma bezpośredni wpływ na możliwość ponownego wykorzystania. Jak zbudowane są silosy i w jakim celu przechowuje się odpady?

Silosy na odpady drzewne – budowa

Odpady drzewne wymagają odpowiedniego przechowywania. Do tego celu stosuje się silosy, które przystosowane są do magazynowania trocin, pyłu, wiórów i innych zrębek pochodzenia drzewnego. Zbiorniki mają kształt stożka. Wyposażone są w drabinę zewnętrzną z osłonami, która umożliwia dostanie się na górę silosów, a także szczelny właz dachowy. W podstawowym wyposażeniu znajdują się również okna rewizyjne, a także inne elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo całej konstrukcji, takie jak membrany odciążające wybuch i suchy pion gaśniczy. Nowoczesne silosy wyposażone są w mechanizmy, które umożliwiają bezproblemowy rozładunek. Może odbywać się to bezpośrednio do dozownika kotłowni, przez wygarniacz do kontenera, a także do urządzeń brykietujących. Dzięki temu możesz dostosować te funkcje do swoich potrzeb – pierwsze opcja najlepiej sprawdzi się, gdy odpady będą przetwarzane przez Ciebie, a wygarniacz do kontenera umożliwi na załadowanie odpadów do kontenera, który zostanie przetransportowany do klienta. maszynystolarskie2zdj.charakterystykasilosow

Silosy na odpady drzewne – funkcje, zastosowanie i działanie

Główną funkcją silosu jest oczywiście przechowywanie, a więc magazynowanie odpadów drzewnych. Aby załadować silosy do magazynowania trocin należy umieścić ładunek w górnej części urządzenia przez filtr znajdujący się na dachu zbiornika. Silosy wykonane są ze stali, dzięki czemu w ich wnętrzu można uzyskać warunki, które nie wpłyną na jakość przechowywanego wewnątrz towaru. Solidne silosy na trociny oraz używane stacje filtracyjne można znaleźć na https://maszyny-stolarskie.com.pl/ W jakim celu magazynuje się odpady drzewne? Coraz częściej wprowadza się je drugi raz do obiegu jako paliwo do produkcji energii. Aby było to możliwe, konieczne jest odpowiednie przechowywanie, które nie narazi odpadków na zawilgocenie oraz inne zmiany cech fizycznych i chemicznych, które mogłyby nastąpić podczas złego magazynowania. Prowadzisz zakład drzewiarski, warsztat stolarski lub inne przedsiębiorstwo, które zajmuje się przetwórstwem drewna, możesz pozbyć się odpadów w bardzo prosty sposób – wynajmując silos do magazynowania trocin, a następnie sprzedając je innym podmiotom, które powtórnie wykorzystają to, co zostało z Twojej produkcji. Odpowiednio dostosowany silos umożliwi prawidłowe przetrzymywanie odpadów drzewnych, co z kolei umożliwi ich powtórne wykorzystanie jako odnawialne źródło energii. Warto więc zastanowić się nad tego rodzaju rozwiązaniem szczególnie w przypadku większych zakładów stolarskich i tartaków.

Materiał zewnętrzny

Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie

Zobacz również

Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Poznaniu?
Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Poznaniu?
Na co zwracać uwagę przy wyborze platformy tradingowej?
Na co zwracać uwagę przy wyborze platformy tradingowej?