Garnitury nosimy przez cały rok, ale ich grubość i skład się zmieniają w zależności od pory roku. Na jakich modelach skupiać swoją uwagę jesienią i zimą?

Dobór odpowiedniego garnituru to nie lada wyzwanie. Każdy mężczyzna może wyglądać w nim wytwornie i elegancko. Jednak nie każdy wie, czym powinien się kierować podczas wyboru. Jednym z czynników, jakie powinniśmy przeanalizować, jest pora roku. Jaki garnitur męski będzie idealny na zimę?

Materiał jest grubszy niż latem

Podczas tworzenia zimowych stylizacji zależy nam na tym, by były ciepłe. Dlatego też materiałem, jaki najbardziej jest pożądany w przypadku garnituru, jest wełna. Gatunków wełny jest bardzo dużo, a w zależności od naszego budżetu i oczekiwań znajdziemy coś klasycznego ze zwykłej wełny lub z dodatkiem nieco szlachetniejszych materiałów. Najważniejsze jednak, by była to wełna. Z jednej strony ma rewelacyjne właściwości termiczne, a z drugiej jest naturalna i przewiewna, więc nie będziemy się pocić. 

Garnitur to nie tylko w ciemnym kolorze!

Dawniej można było wyraźnie zauważyć dość sztywny podział pod względem kolorystycznym — wiosną i latem garnitury jasne, jesienią i zimą ciemne. W dalszym ciągu wielu mężczyzn tą zasadą się kieruje, ale nie jest to obowiązkowe. Modne są garnitury czarne, szare, navy. Świetnie będzie wyglądać dodatkowa faktura jak fil a fil lub prążki. Nikt nie powiedział przecież, że zimowa stylizacja ma być ciemna i nudna.

Krój dobrany do sylwetki

Następną kwestią, nad którą musimy się zastanowić, jest krój garnituru. W zależności od tego, jaka jest nasza sylwetka i wzrost, inny garnitur będzie idealny. Z pewnością cieplej będzie nam w marynarce dwurzędowej, ale ta dodaje optycznie kilogramów, więc mogą ją nosić jedynie szczupli mężczyźni. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest garnitur trzyczęściowy z kamizelką. A jeśli wolimy zestaw bez kamizelki, postawmy na garnitur dwuczęściowy, którego marynarka ma trzy guziki.

Pamiętaj o płaszczu i dodatkach

Kiedy już wybierzemy zimowy garnitur, zastanówmy się, co do niego dopasować, by cała stylizacja prezentowała się nieskazitelnie. Przede wszystkim sięgnijmy po elegancki płaszcz męskiAbsolutnie nie możemy zakładać puchowej kurtki! Elegancki strój wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego też najlepiej sprawdzą się płaszcze o klasycznym kroju. Szczególnie uniwersalnym modelem będzie dyplomatka, ale możemy pokusić się również o inne fasony.

Tak samo ważne są takie dodatki, jak buty, skarpetki, czy skórzane rękawiczki. Nie możemy pozwolić sobie na to, by któryś z tych elementów nie pasował. Chociaż są to zaledwie dodatki, będą jak rysa na wizerunku, rzucą się w oczy z daleka. Wśród wyjściowego obuwia w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na oxfordy. Mają zamkniętą przyszwę i sięgają nad kostkę. Ważne, by nie miały zdobień. Nieco mniej eleganckie są buty chukka lub brogsy, ale w dalszym ciągu możemy je nosić do garnituru.


Zobacz również

Jaką agencję reklamową wybrać?
Jaką agencję reklamową wybrać?
Zalety Funduszy ETF
Zalety Funduszy ETF
Pierwsze kroki z bankowością elektroniczną
Pierwsze kroki z bankowością elektroniczną