Wiele sieci komórkowych oferuje abonament grupowy, czyli rodzinny. Ze względu na swoją wygodę i opłacalność jest to opcja godna uwagi. Abonament grupowy świetnie sprawdza się w przypadku członków rodziny czy grup przyjaciół.

Czym jest abonament grupowy i kiedy się opłaca?

Abonament grupowy to specjalna oferta telefoniczna dedykowana co najmniej dwóm osobom, które wspólnie podpisują umowę. W przypadku, w którym w jednej ofercie połączonych jest kilka numerów, można obniżyć comiesięczne koszty, a także uzyskać optymalne rozwiązania dla każdego z użytkowników. Jedną z interesujących opcji abonamentu rodzinnego przedstawia Virgin Mobile, a jej szczegóły można sprawdzić na stronie https://virginmobile.pl/oferty/abonament/grupa. U tego operatora za pierwszy numer pobierana jest opłata w pełnej wysokości, natomiast za każdy kolejny kwota do zapłaty jest o 50% niższa. Na takim rozwiązaniu najlepiej skorzystają rodziny, a także grupy przyjaciół lub znajomych. W abonamencie grupowym koszt całkowity usługi jest dużo niższy niż w przypadku, w którym każda z osób podpisywałaby osobną umowę. W skład pakietu abonamentu grupowego wchodzą zwykle nielimitowane rozmowy i SMS-y, pakiet internetu oraz roaming międzynarodowy w UE. Z tego rozwiązania mogą także skorzystać przedsiębiorcy, którzy chcą połączyć na jednej fakturze kilka służbowych numerów pracowników.

Zalety i wady abonamentu grupowego

Abonament grupowy pomaga odpowiednio rozplanować wydatki rodzinne. Największa zaletą tego rozwiązania jest przejrzystość comiesięcznych opłat, a także niska cena całości usługi. Nie trzeba martwić się kosztami abonamentu, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na inny wybrany cel. Warto wiedzieć, że abonament grupowy pozwala na kontrolę wydatków telefonicznych dzieci i nastolatków, a także na sprawdzanie, czy limity transferu danych zostają zachowane. Rozwiązanie to jest zdecydowanie korzystniejsze niż oferty na kartę, które zwykle okazują się droższe niż abonament rodzinny, a ponadto wymagają regularnego doładowywania konta i stałego kontrolowania swoich wydatków. Abonament grupowy świetnie sprawdzi się także w grupie kilku przyjaciół, ponieważ każdy z nich może samodzielnie opłacać swój abonament i wybrać indywidualny pakiet odpowiedni dla siebie. Jedynym minusem rodzinnego abonamentu jest konieczność podpisania umowy na określony z góry okres na przykład na dwa lata. Osoby, którym zależy na większej elastyczności, powinny wybrać umowę na czas nieokreślony. W przypadku abonamentu grupowego nie ma możliwości dobrania dla każdego z numerów smartfonów, co może być nie do przyjęcia dla tych, którzy przyzwyczajeni są do spłacania rat za telefon u operatora komórkowego. W ogólnym rozrachunku abonament grupowy jest jednak bardzo tani i stanowi wygodne rozwiązanie dla większych grup zainteresowanych.

Materiał zewnętrzny

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm

Zobacz również

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Budowa i zastosowanie suwnicy pomostowej
Budowa i zastosowanie suwnicy pomostowej