Rynek szkoleniowy w ostatnim czasie przeżył wzmożony rozwój, dzięki czemu potencjalni uczestnicy zawodowych spotkań mają do wyboru różne opcje w zakresie zwiększania swoich kompetencji. O ile jeszcze do niedawna powszechne były szkolenia stacjonarne, tak dzisiaj coraz częściej do ich organizacji wykorzystuje się nowoczesną technologię. O tym, jakie zalety wykazują szkolenia stacjonarne, a dlaczego nierzadko lepiej zdecydować się na szkolenie online, piszemy poniżej.

Dla kogo szkolenie stacjonarne?

Szkolenia zawodowe cieszą się ogromnym uznaniem i są podstawową formą podnoszenia kwalifikacji zatrudnionej kadry. Te stacjonarne będą zawsze lepszą opcją, jeśli mają być zrealizowane w miejscu pracy, ma w nich uczestniczyć cały zespół lub dział danej firmy albo kiedy szkolenie dotyczy nabywania umiejętności sprawnościowych, technicznych czy fizycznych, w przypadku których zajęcia praktyczne okazują się niezbędne.

Warto jednak wiedzieć, że ogromną konkurencją dla szkoleń stacjonarnych, są te organizowane za pośrednictwem internetu. Pracownicy docenili innowacyjną technologię i dzisiaj coraz częściej wykorzystują ją, aby zdobywać wiedzę.

Szkolenia online - najważniejsze zalety

Przykładem podmiotu, który organizuje doskonałej jakości szkolenia internetowe jest SKwP Warszawa. To podmiot, który oferuje zwiększanie swoich zawodowych kompetencji grupowo albo indywidualnie w zależności od indywidualnych preferencji. Z takich szkoleń mogą korzystać osoby, które nie chcą tracić czasu na dojazdy, urlopu na ewentualne noclegi, ale jednocześnie chcą wynieść z zawodowego spotkania jak najwięcej nowej wiedzy i umiejętności.

Szkolenia online nie mają ograniczeń ze względu na lokalizację czy liczbę uczestników. Można brać w nich udział z biura, z domu, z każdego zakątka świata, w którym tylko jest internetowe łącze. Nie ma też ryzyka, że nie wystarczy miejsc dla uczestników, co w przypadku najlepszych szkoleń stacjonarnych zdarza się bardzo często.

Znaczenie ma jakość organizowanych szkoleń i trzeba przyznać, że te internetowe cieszą się takim samym uznaniem, jak najlepsze kursy stacjonarne. Uczestnicy otrzymują niezbędne certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu, mają też nieograniczony dostęp do materiałów dydaktycznych.

Organizacja szkoleń - aspekty praktyczne

Zalety czy wady szkoleń można również rozpatrywać w zakresie nie tylko uczestnictwa, ale także ich organizacji. Trzeba przyznać, że znacznie niższe koszty generuje organizacja szkoleń online. Organizator nie musi wynajmować sali szkoleniowej, zamawiać cateringu ani płacić za obsługę uczestników. Co więcej, wszystkie prelekcje można nagrać, a następnie sprzedawać szkolenie wszystkim chętnym. Ogromną popularnością cieszą się przecież nie tylko szkolenia “na żywo”, ale również te, które można odbyć w dowolnym czasie. Dzięki temu organizator może generować dodatkowe zyski, za to samo szkolenie może być oferowane w nieco niższej cenie, aniżeli to stacjonarne.


Zobacz również