Zastanawiasz się nad tym, czy warto się zdecydować na LPG w samochodzie? Zapewne obiło Ci się o uszy wiele opinii, które kwestionowały bezpieczeństwo auta na gaz lub jego wydajność. Niestety szkodliwe mity od lat krążą wśród kierowców, dlatego my raz na zawsze pragniemy się z nimi rozprawić. Czytaj dalej, a rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości na ten temat!

1. Instalacja gazowa w samochodzie jest niebezpieczna

Niektórzy twierdzą, że podczas wypadku samochód wyposażony w Auto Gaz będzie niemal jak bomba na kółkach. Czy to prawda? Absolutnie nie! Wprawdzie LPG jest substancją łatwopalną, jednak to nie ona jest najniebezpieczniejszym produktem, który możesz mieć w swoim pojeździe.

Zbiornik na gaz to niezwykle solidny i odporny na uszkodzenia element, który zawdzięcza swoją trwałość temu, że podczas konstruowania poddawany jest bardzo szczegółowym badaniom. W czasie ewentualnej kolizji poprawnie założona instalacja działa tak, że natychmiast odcina dopływ gazu. Prędzej uszkodzeniu ulegnie bak czy akumulator, niż zbiornik LPG. Dementujemy ten mit i zapewniamy, że auta na gaz nie są niebezpieczne!

2. Auto Gaz niszczy silnik

Słyszałeś kiedyś o tym, że w autach na gaz niszczą się silniki? To kolejny przesąd, z którego rozprzestrzenianiem się chcemy walczyć. Jeżeli instalacja LPG jest właściwie dostosowana do pojazdu oraz odpowiednio zamontowana, silnik nie będzie miał żadnych problemów z funkcjonowaniem. Istotne jest jednak to, aby regularnie sprawdzać stan instalacji gazowej podczas przeglądów technicznych auta oraz poprawnie ją konserwować. Każde zaniedbanie w tej dziedzinie, tak samo, jak zaniechania przy innych częściach, może powodować negatywne konsekwencje. Dużo więcej na ten temat znajdziesz na pełnej porad stronie https://gazeo.pl.

3. Instalacja LPG powoduje, że auto ma mniejszą moc

Bardzo często rozpowszechnianą bzdurą na temat auta na gaz jest twierdzenie, że po zamontowaniu w nim instalacji, będzie ono wolniejsze. To opinia, która sięga wielu lat wstecz. Wtedy rzeczywiście, dawne oprzyrządowania tego typu wpływały na moc samochodu. Natomiast obecnie stosowane, nowoczesne, profesjonalnie zamontowane rozwiązania sprawią, że nie odczujesz żadnej różnicy. Można nawet pokusić się o przeciwne stwierdzenie. Specjalistycznie dobrana i wbudowana instalacja gazowa w samochodzie może wręcz podnieść wydajność silnika.

4. Auta na gaz bardziej szkodzą środowisku

Żyjemy w czasach, gdzie wielu ludzi na szczęście zwraca uwagę na to, by działać ekologicznie. Nie wiadomo skąd wzięło się więc przekonanie części społeczeństwa o tym, że Auto Gaz bardziej szkodzi środowisku niż benzyna. Powiedzmy więc jasno - taka opinia jest absolutnie niezgodna z rzeczywistością. Spalanie LPG powoduje zdecydowanie mniejszą emisję toksycznych substancji niż spalanie benzyny. Auta na gaz są więc bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. To właśnie z tego powodu niektóre zachodnie kraje wprowadzające tzw. strefy zielone, przyzwalają na wjazd do nich pojazdów wyposażonych w instalację LPG.


Zobacz również