Każdy szanujący się majsterkowicz wie, że wykonując wiele prac trudno byłoby obejść się bez multiszlifierki. Jest to bowiem urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala w łatwy sposób wykonać szereg projektów wymagających precyzji.
Multiszifierka – co to za urządzenie?
Multiszlifierka to bardzo wszechstronne urządzenie służące do majsterkowania. To idealne połączenie frezarki, szlifierki i wiertarki. Posiada podłużny uchwyt i obrotowy trzpień z wymiennymi nakładkami. To urządzenie o niewielkim rozmiarze, dzięki temu bez problemu nadaje się do wykonywania precyzyjnych prac oraz obróbki różnych materiałów.
Multiszifierka – do czego może służyć?
Multiszlifierka jak sama nazwa wskazuje może służyć do bardzo wielu prac, jak na przykład:
  • grawerowanie;
  • wiercenie;
  • szlifowanie;
  • polerowanie;
  • cięcie;
  • rzeźbienie;
  • ścieranie;
  • frezowanie;
  • żłobienie.
Multiszifierka – dla kogo?
Ze względu na swoją wielofunkcyjność, multiszlifierka to urządzenie, które chętnie mają w swoich warsztatach: zegarmistrzowie, grawernicy, jubilerzy, modelarze, mechanicy, konstruktorzy czy rzeźbiarze. W zależności od wybranej nakładki mutiszlifierka pozwala na obróbkę różnorodnych materiałów. Nie ma znaczenia stopień ich twardości oraz rodzaj nawierzchni.
Multiszifierka – czym kierować się podczas zakupu?
Szlifierka multifunkcyjna ze względu na swoją wielozadaniowość powinna spełniać kilka istotnych parametrów. Dlatego kupując tego typu urządzenie warto zwrócić uwagę między innymi na:
Moc
Im więcej mocy w takim urządzeniu tym lepiej, ponieważ dzięki temu może pracować ono długo bez obawy, że dojdzie do jego przegrzania. Jeżeli multiszlifierka ma służyć do obróbki mniej wymagających materiałów o niskiej bądź umiarkowanej intensywności, moc silnika może wynosić około 100 W. Jeżeli jednak multiszlifierka ma służyć do pracy z twardszymi materiałami warto zainwestować w urządzenie o mocy co najmniej 180 W;
Prędkość obrotowa
Zarówno do użytku domowego, jak i do prac na poziomie profesjonalnym odpowiednia będzie multiszlifierka o prędkości obrotowej od 8000 – 33000 obr./min;
Regulacja prędkości obrotowej
Warto, by multiszlifierki posiadały regulację prędkości obrotowej. Jest to szczególnie ważne jeżeli urządzenie ma służyć do prac z materiałami o różnym stopniu twardości i różnorodnej fakturze;
Obudowa
Ważne by multiszlifierki nie posiadały żadnych ostrych, wystających krawędzi oraz była solidnie wykonana.
Solidne multiszlifierki od M-sell24h
Jeżeli szukacie bardzo wszechstronnego urządzenia postawcie na multiszlifierkę, która oferuje sklep internetowy M-sell24h. To szlifierka multifunkcyjna marki Bituxx. Atutem urządzenia jest to, że zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo poręczne. Multiszlifierka z akcesoriami wyposażona jest w nasadkę, do której można przyłączać różne końcówki. Oprócz tego posiada elastyczne przyłącze, przydatne zwłaszcza podczas pracy w trudno dostępnych miejscach. Specjalnie wzmocniony pierścieniowy zacisk gwarantuje bezpieczne mocowanie końcówek a regulacja obrotów zapewnia dopasowanie prędkość pracy do rodzaju obrabianych materiałów. Zestaw zawiera 320 elementy, dzięki którym bez problemu można dobrać potrzebną końcówkę do wykonywanej pracy. Całość zamknięta jest w praktycznym kuferku do przechowywania.

Zobacz również

Jaką agencję reklamową wybrać?
Jaką agencję reklamową wybrać?
Zalety Funduszy ETF
Zalety Funduszy ETF
Pierwsze kroki z bankowością elektroniczną
Pierwsze kroki z bankowością elektroniczną