Fakturowanie jest ważnym procesem w przedsiębiorstwie. Na podstawie dokumentów sprzedaży określa się wysokość zobowiązań podatkowych, ale przede wszystkim wysokość przychodu w przedsiębiorstwie. W większych jednostkach gospodarczych, gdzie obsługuje się masę kontrahentów a rotacja towarów jest znaczna, przygotowywanie i zarządzanie dokumentami sprzedaży zajmuje sporo czasu. W takich sytuacjach nieocenione są profesjonalne rozwiązania technologiczne, które bardzo ułatwiają pracę, szczególnie gdy fakturowaniem zajmuje się kilka osób w firmie. Program do faktur online pozwoli na sprawne wystawienie faktur, przez każdego z pracowników.

Jak działa program do faktur online?


Jak sama nazwa wskazuje program do faktur online pracuje przy użyciu sieci. Coraz bardziej popularne są serwisy internetowe oferujące fakturowanie całkowicie przez przeglądarkę stron www. Jest to atrakcyjna alternatywa dla programów komputerowych, które wymagają instalacji na dysku twardym. Dostęp do danych odbywa się z dowolnego miejsca, gdzie jest możliwość korzystania z Internetu. Wystarczy zalogować się do systemu. Takie przechowywanie danych w chmurze ma niewątpliwie wile zalet. Jednak systemy komputerowe do fakturowania również nie zostają w tyle. Wystawianie faktur przez Internet jest możliwe w przypadku wersji sieciowej programu do faktur. Takim rozwiązaniem dysponuje chociażby aplikacja FakturaLight Standard oraz FakturaLight Magazyn wydawana przez firmę Complay.

Jak zalety posiada FakturaLight program do faktur mac oraz Windows?


Co konkretnie daje nam program do faktur online? Zakres wsparcia technologicznego dla przedsiębiorcy jest dość szeroki. Obejmuje wystawianie faktur online oraz ich księgowanie do raportów JPK_V7M, JPK_V7K i JPK_FA. Moduł zakupowy daje możliwość rejestracji kosztów, także tych z odliczeniem połowy podatku VAT. Jednym z ważniejszych elementów jest współdzielenie danych z innymi stanowiskami komputerowymi, co pozwala na bieżący dostęp do dokumentacji każdego z pracowników fakturujących i zarządzających. Znacznym ułatwieniem jest również system zarządzania terminami płatności oraz usługa kontrolowania na bieżąco stanu spłat faktur. Natomiast przedsiębiorcom, którzy mają problemy z odzyskaniem należności, z pewnością przyda się moduł windykacyjny, który automatycznie wysyła przypomnienia o zaległych płatnościach oraz wezwania do zapłaty.

Program do faktur w telefonie


Jeżeli fakturowanie na komputerze to za mało, firma Complay oferuje także aplikację mobilną do wystawiania faktur. Telefon przy sobie ma każdy przedsiębiorca czy pracownik. Nigdy nie wiadomo, kiedy klient poprosi o fakturę. Korzystając z programu do faktur w telefonie, zawsze będziemy przygotowani na ewentualną prośbę o dokument sprzedaży. Wystarczy przekazać pracownikowi dane dostępowe do systemu, a ten już intuicyjnie sporządzi fakturę. Aplikacja działa na urządzeniach z systemem Android i jest bardzo prosta w obsłudze. Poruszanie się po menu jest zaprojektowane analogicznie, jak dla współczesnych aplikacji mobilnych a interface zbliżony do desktopowej wersji programu FakturaLight.

Tak więc fakturowanie online polega na mobilnym wystawieniu faktury z dowolnego miejsca, czy to przez przeglądarkę internetową czy w desktopowym programie do faktur czy w aplikacji mobilnej na telefonie. Jedną częścią wspólną tych trzech metod jest dostęp do Internetu. Bez połączenia sieciowego nie wystawimy faktury online.


Zobacz również

Kompleksowe zarządzanie obsługą klienta
Kompleksowe zarządzanie obsługą klienta
Produkcja toreb papierowych - jak są produkowane?
Produkcja toreb papierowych - jak są produkowane?