Pandemia koronawirusa zmieniła o 180 stopni pracę wielu firm działających także w Polsce. Widać to także w obszarze IT. Wraz z pojawieniem się epidemii koronawirusa wiele firm zdecydowało się na przejście na home office, czyli na pracę zdalną w domu. Nowa forma wykonywania obowiązków wywołała jednak nowe trudności. To właśnie teraz outsourcing IT stał się jedną z najbardziej pożądanych usług informatycznych na rynku. Dlaczego firmy decydują się na opiekę informatyczną w tym okresie? Na czym polega outsourcing IT? Kto świadczy tego typu usługi?

Opieka informatyczna w pracy zdalnej

Praca zdalna różni się od pracy w biurze nie tylko miejscem jej wykonywania, lecz także sposobem dostępu do firmowych zasobów. Pracownicy realizują wtedy swoje obowiązki na komputerach i wykorzystują do tego celu sieć oraz odpowiednie oprogramowanie. Realizacja zadań w trybie home office dla wielu osób jest wygodna, lecz należy pamiętać o tym, że ma ona również swoje minusy. Jednym z głównych niebezpieczeństw są problemy związane z obszarem IT, które mogą spowodować poważne zagrożenie dla ciągłości działania firmy. Zagrożeniem w pracy zdalnej może być jednak nie tylko trudność w połączeniu się z internetem czy konfiguracji programu, ale również cyberataki – złośliwe oprogramowanie, próby wykradzenia danych, co może prowadzić do zdyskredytowania firmy w oczach jej klientów i kontrahentów. W związku z tym opieka informatyczna w dobie pandemii koronawirusa ma bardzo istotne znaczenie. Jak można o nią zadbać?

Outsourcing IT – kompleksowa obsługa informatyczna dla firm

Outsourcing oferuje firmom szerokie możliwości w rozwoju przez przeniesienie części obowiązków do zewnętrznych partnerów, czyli firm outsourcingowych. Najpowszechniej spotykaną forma outsourcingu jest korzystanie z usług biur księgowych, ale w tej formie można realizowane są także inne usługi. Jedną z dostępnych propozycji jest outsourcing IT, czyli obsługa informatyczna dedykowana dla firm. Outsourcing IT polega na zleceniu czynności w ramach obsługi obszaru IT specjalistom, którzy mają w tym obszarze większe doświadczenie. To popularna opcja wśród przedsiębiorstw działających w sektorze MŚP, czyli mikro, małych, średnich firm, które nie mogą pozwolić sobie na zatrudnienie własnego informatyka. W mieście Warszawa taka obsługa jest bardzo popularna i aktualnie korzysta z niej wiele firm. Jednym z dostawców rozwiązań outsourcingowych w tym zakresie jest IT Center z Warszawy.

Jakie usługi obejmuje outsourcing IT?

Outsourcing IT włącza pełną paletę usług, które mogą być również indywidualnie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa decydującego się na taką współpracę. Wobec tego taka opieka informatyczna może być również skrojona na miarę, aby spełnić wszystkie wymagania klienta.   Przykłady zakres obsługi informatycznej:
  • tworzenie i administracja sieci, w tym także sieci VPN stosowanych podczas pracy zdalnej
  • montaż i konfiguracja sprzętu komputerowego
  • instalacja i konfiguracja oprogramowania – firmowych systemów informatycznych, komunikatorów, programów do pracy zdalnej
  • tworzenie systemów bezpieczeństwa chroniących ważne zasoby firmy, a tym ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, usuwanie wirusów
  • przygotowywanie kopii zapasowych ważnych danych – backupy
  • serwis sprzętu komputerowego – także w sposób zdalny, gdy jest to możliwe
  • szkolenia dla pracowników – dotyczące bezpiecznej obsługi komputera i inne
  • doradztwo informatyczne dla firm
Wobec tego przedsiębiorcy, którzy przechodzą na home office, powinni pamiętać o tym, jak duże znaczenie posiada wówczas sprawnie działający obszar IT. Aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, nie trzeba jednak zatrudniać własnego informatyka. Rozwiązanie to outsourcing IT, dzięki któremu dostępna jest pełna i profesjonalna opieka informatyczna świadczona w atrakcyjnych cenach. Dla firmy w dobie koronawirusa to nieocenione wsparcie, by działać sprawnie, bezpiecznie i efektywnie!

Zobacz również

Budowa i zastosowanie suwnicy pomostowej
Budowa i zastosowanie suwnicy pomostowej
Gaz dla firm - wszystko, co musisz wiedzieć
Gaz dla firm - wszystko, co musisz wiedzieć