Koniec roku to zawsze dobry czas na podsumowania – także swoich finansów. Porządkowanie budżetu jest jednym z tych elementów, który pozwala na bliższe przyjrzenie się wydatkom i skonfrontowanie ich z dochodami. Co zrobić w przypadku, gdy spłacane zobowiązania niebezpiecznie zbliżają się do górnego limitu domowych finansów?

Chociaż porządkowanie domowego budżetu powinno odbywać się systematycznie, sama końcówka roku to dobry moment skłaniający do dokładniejszego przyjrzenia się finansom. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, na co tak naprawdę wydają pieniądze. Potem okazuje się, że sporej części wydatków można byłoby uniknąć.

Ograniczenie zbędnych wydatków

Nieprzemyślane zakupy? Zbyt częste zamawianie jedzenia z dostawą do pracy / domu? Właśnie takie wydatki powtarzają się najczęściej i to one nierzadko utrudniają gromadzenie oszczędności. Nie musisz jednak od razu ich eliminować – wystarczy je ograniczyć do niezbędnego minimum.

Spłacenie kończących się kredytów

Masz na swoim koncie kilka zobowiązań, które zostaną zamknięte za kilka miesięcy? O ile to możliwe, spłać je z wyprzedzeniem – po to, aby uporządkować domowy budżet i jednocześnie odciążyć go w kolejnych miesiącach.

Połączenie wielu zobowiązań w jedno

W twoich domowych finansach panuje ogromny chaos, który jest spowodowany spłacaniem wielu różnych zobowiązań kredytowych? Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby spóźnić się z uregulowaniem raty, co z kolei może wpłynąć negatywnie na historię kredytową. A może zależy ci na zmniejszeniu wysokości wszystkich miesięcznych rat?

Wszystkie te problemy pomoże wyeliminować kredyt konsolidacyjny. Jego istotą jest połączenie wielu zobowiązań w jedno – często z niższą ratą. Pomaga to nie tylko odciążyć domowy budżet, ale również go uporządkować. Znacznie wygodniej jest operować tylko jednym terminem spłaty niż pamiętać o tym, by uregulować kilka zobowiązań w różnym czasie.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny skierowany jest do każdego kredytobiorcy, który spłaca co najmniej kilka zobowiązań w bankach. Ponadto trzeba spełnić jeszcze kilka wymagań:

  • kredyty nie mogą być zobowiązaniami przeterminowanymi,
  • należy posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
  • osiągać stałe źródło dochodów.

Warto przy tym pamiętać, że konsolidacja kredytów nie jest remedium na poważne kłopoty finansowe. Żaden bank nie udzieli wsparcia wówczas, gdy nie będzie pozwalała na to wysokość miesięcznego wynagrodzenia i gdy historia kredytowa okaże się niezadowalająca.

Porządkowanie finansów za pomocą konsolidacji – to się opłaca

Konsolidacja zobowiązań to jeden ze sprawdzonych sposobów na przywrócenie porządku w domowym budżecie. Pozwala wyeliminować nawet kilka rat w różnych wysokościach i z różnym terminem spłaty. W zamian oferuje niższe miesięczne zobowiązanie oraz możliwość uzyskania dodatkowej gotówki z przeznaczeniem na dowolny cel.


Materiał zewnętrzny

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm

Zobacz również

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Budowa i zastosowanie suwnicy pomostowej
Budowa i zastosowanie suwnicy pomostowej