Ręce to część ciała, którą dotykamy niemalże wszystkiego, przez co znajdują się nich rożnego typu zabrudzenia i drobnoustroje. Wymaga to regularnego ich mycia w celu zachowania należytej higieny. Wystarczy, że na dotykanej powierzchni będzie chorobotwórcza bakteria lub wirus i przyłożymy dłonie do ust, nosa lub oczu, a drastycznie zwiększy się ryzyko zakażenia. Będąc w przestrzeni publicznej, kluczowe staje się zachowanie dużej ostrożności. Chodzi tutaj nie tylko o zwykłe mycie, ale też odkażanie rąk. Idealnie sprawdzają ją dozowniki do dezynfekcji, które skutecznie zabijają różnego rodzaju patogeny. Zapewnia nam to większe bezpieczeństwo, chroni przed zarazkami.

Dozowniki do dezynfekcji – dlaczego warto z nich korzystać?

Dozowniki do dezynfekcji to idealne rozwiązanie przede wszystkim do firmy, obiektów hotelowych i gastronomicznych, gabinetów stomatologicznych i placówek opiekuńczych, sklepów, ośrodków medycznych. Mogą być wykorzystywane dosłownie wszędzie ze względu na swoją uniwersalność. Najlepiej sprawdzają się modele bezdotykowe, dzięki czemu nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z dozownikiem. Zapewnia to jeszcze wyższy poziom higieny. Kolejną zaletą będzie łatwość użycia – wystarczy podłączyć rękę, a urządzenie automatycznie wydzieli odpowiednią ilość preparatu. Odpowiadają za to czujniki, które zostały wbudowane w dozowniki. Ich pojemniki mogą zostać wypełnione różnymi środkami – mydłem w płynie, żelem zawierającym alkohol, preparatem dezynfekującym. Większość dozowników może zostać zamontowania na ścianie, przez co nie zajmuje wiele miejsca. Dostępne są także modele wolnostojące, co przekłada się na mobilność.

Zaletą dozowników do dezynfekcji jest to, że są one wielokrotnego użytku. Można je napełniać dowolną ilość razy. W sprzedaży dostępne są dozowniki w wersji klasycznej, jak również o ciekawym designie. Przebierać można w kolorach, wzorach, materiałach wykonania i rodzajach wypełnień. Najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej lub przypominającego go plastiku oraz z tworzywa sztucznego. Pojemność tych urządzeń może być rożna, w zależności od wybranego modelu. Te najmniejsze mają 500 ml, a można dostać też o pojemności ponad 1000 ml.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Przy uzupełnianiu dozowników dezynfekujących wkładany jest zamknięty środek, co przekłada się na jeszcze mniejsze ryzyka skażenia. Nie ma też mowy o żadnych zanieczyszczeniach. Ponadto stosowane są technologie antybakteryjne, co tworzy warunki niesprzyjające do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów. Na rynku dostępne są nawet innowacyjne dozowniki z wbudowaną lampą UV do dezynfekcji. Emituje ona promieniowanie ultrafioletowe, które eliminuje bakterie i wirusy. Mycie połączone z taką dezynfekcją gwarantuje ogromną skuteczność działania, najwyższy standard higieny. Do wyboru są dozowniki zasilane bateryjnie lub sieciowo. Te pierwsze mogą być stosowane dosłownie wszędzie, nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do elektryczności. Nowoczesne modele wyposażone ssą w wiele dodatkowych funkcjonalności typu dioda informująca o niskim stanie baterii. Do dyspozycji jest też szereg dodatkowych akcesoriów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o dozownikach do dezynfekcji to zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy Dasoft - https://dasoft.com.pl/pl/antycovid.


Materiał zewnętrzny

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm

Zobacz również

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Budowa i zastosowanie suwnicy pomostowej
Budowa i zastosowanie suwnicy pomostowej