W ciągu kilku ostatnich lat branża e-commerce odnotowała spektakularny wzrost. Co więcej – ta gałąź handlu nieustannie się rozwija. Oznacza to, że niezbędne są innowacyjne rozwiązania, wspierające procesy sprzedaży przez Internet. Opowiemy o jednym z nich w naszym artykule.

Z czego wynika rosnąca popularność Shopify?

Brand Active to agencja Shopify i e-commerce, która dostarcza sprawdzonych rozwiązań – zarówno rynkowym gigantom, jak również małym firmom. Wzrost popularności jest zauważalny na pierwszy rzut oka, bowiem w I kwartale 2022 roku Shopify odnotowało wzrost aż o 52% w ujęciu rocznym. To spektakularny sukces. Warto jednak wyjaśnić, dlaczego Shopify zyskuje tak dużą popularność.

Shopify to oprogramowanie sklepów internetowych. Co więcej – to kompleksowe narzędzie dostarcza przedsiębiorcom gotowe sklepy internetowe oraz otwarte API (zarządzający oraz deweloperzy mogą dzięki temu modyfikować sklep). Shopify to wiele rozwiązań, które można dostosować do własnych potrzeb. Ponadto Shopify pozwala na łączenie z systemami typu ERP, WMS, PIM czy marketplace. Dla wymagających klientów, nastawionych na sukces w swojej branży, platforma przygotowała pakiet Shopify Plus. Opinie na ten temat można przeczytać tutaj: https://brandactive.pl/opinie-o-shopify-wypowiedzi-uzytkownikow-i-ekspertow-2022/.

Platforma cieszy się coraz większą popularnością ze względu na sprawdzone rozwiązania, prostotę użytkowania, wsparcie techniczne, ponad 160 gotowych motywów i szablonów (bezpłatnych i płatnych), dostęp do przydatnych narzędzi marketingowych. Shopify dostarcza gotowych rozwiązań, a jednocześnie daje dużą swobodę w zakresie dostosowania wyglądu sklepu i jego funkcji do swoich potrzeb.

Dla kogo jest Shopify Plus?

Jak wspomnieliśmy – Shopify cieszy się uznaniem zarówno dużych, jak i mniejszych firm (na międzynarodowym i polskim rynku). Shopify Plus to pakiet, skierowany do wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na nowoczesnej i funkcjonalnej platformie zakupowej. Pozwala bowiem na zastosowanie w sklepie internetowym zaawansowanych funkcji, które usprawniają cały proces sprzedażowy i mogą być w pełni dostosowane do klientów. Jest to rozwiązanie dla firm, które prowadzą sprzedaż lokalną, ale także globalną. Sprawdzi się w przypadku B2B czy sprzedaży hurtowej.

Shopify dostarcza również niezbędnej wiedzy, która wspiera przedsiębiorców na drodze do sukcesu. Konsultanci i opiekunowie są do dyspozycji, aby przekazywać praktyczne wskazówki, dotyczące konwersji, pozyskiwania potencjalnych klientów, e-marketingu itd.


Materiał zewnętrzny

Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie

Zobacz również

Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Poznaniu?
Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Poznaniu?
Na co zwracać uwagę przy wyborze platformy tradingowej?
Na co zwracać uwagę przy wyborze platformy tradingowej?