Rolety zewnętrze, ich właściwości antywłamaniowe - dlaczego warto je stosować?

Jeśli zadają sobie Państwo pytanie, czy warto zdecydować się na rolety zewnętrzne, to odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Jest to rozwiązanie, które można zastosować zarówno w lokalu użytkowym, takim jak sklep, hurtownia, czy magazyn, jak i w domu rodzinnym. Rolety montowane na zewnątrz budynku spełniają kilka istotnych funkcji, jednak najważniejszą z nich jest ochrona i zabezpieczenie przed włamaniem.

Jak działają rolety zewnętrzne? W jaki sposób rolety zewnętrzne chronią majątek oraz bezpieczeństwo domowników? Na te pytania znajdą Państwo odpowiedź w dalszej części artykułu.

  1. Rolety zewnętrzne ich właściwości i rodzaje - rolety antywłamaniowe
  2. Rolety zewnętrzne jak zabezpieczają?

1. Rolety zewnętrzne ich właściwości i rodzaje - rolety antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne mają wysokie właściwości izolacyjne. Dzięki izolacji termicznej rolet, w czasie zimy ciepło nie będzie uciekać z domu, przez co stanie się on bardziej energooszczędny. Latem natomiast stanowią one barierę dla promieni słonecznych, pozwalają regulować światło słoneczne wewnątrz pomieszczenia, ale też chronią je przed nadmiernym nagrzewaniem.

Dzięki montażowi rolet mogą Państwo także zmniejszyć poziom hałasu. Doskonale sprawdza się to w sytuacji, kiedy okna wychodzą na ruchliwą ulicę, szkołę lub boisko. Ciche i spokojne miejsce daje poczucie bezpieczeństwa i relaksu.

Rolety montowane na oknach poprawiają także aspekty wizualne budynku. Bez względu na to, czy zostaną zamontowane w salonie fryzjerskim, czy na elewacji domu, nadają nowoczesnego, ale także eleganckiego i estetycznego wyglądu. Natomiast dzięki temu, że producenci oferują różne możliwości kolorystyczne, rolety mogą być dopasowane do elewacji, a możliwości wyboru są naprawdę bardzo szerokie. Dodatkową funkcją jest montaż moskitiery wraz z roletą, co skutecznie chroni przed różnego rodzaju insektami.

Decydując się na montaż rolet, warto wiedzieć, że na rynku funkcjonują ich dwa rodzaje. Pierwszym są rolety natynkowe. Ich ogromną zaletą jest fakt, że mogą zostać zamontowane w dowolnym momencie na elewacji gotowego budynku lub we wnęce okiennej. Co ważne, przy montażu nie ma potrzeby ingerencji w budynek, natomiast szeroka gama kolorów pozwala na idealne dopasowanie rolet do elewacji. Nad oknem zamontowana zostaje skrzynka rolety, którą także można dopasować według indywidualnych upodobań. Więcej informacji oraz przykładowe wzory mogą Państwo znaleźć pod linkiem https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-natynkowe.

Drugim rodzajem są rolety podtynkowe, które pełnią podobne funkcje jak rolety natynkowe, jednak dedykowane są do nowo powstających budynków, ze względu na sposób ich montażu. Na trwałość i odporność rolet zewnętrznych wpływ ma ich solidne wykonanie. Pancerz rolety wykonany jest z wysokiej jakości profili aluminiowych, te zaś wypełnione są pianką poliuretanową. Najlepiej zamawiać rolety po wcześniejszej konsultacji z producentem. Wszystkie szczegóły dotyczące montażu znajdują się na stronie https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-podtynkowe.

2. Rolety zewnętrzne jak zabezpieczają?

Pośród licznych zalet rolet zewnętrznych, jak i wewnętrznych, kluczowe jest to jak zabezpieczają budynek, na którym są montowane. Solidne wykonanie kurtyny oraz szereg zabezpieczeń, takich jak wieszaki blokujące, rygiel ręczny, czy zamki baskwilowe montowane w dolnej części rolety, sprawiają, że stanowią one barierę nie do przejścia nawet dla doświadczonego włamywacza.


Zobacz również