Talent management ma na celu rozwój firmowej kadry. Dostrzeżenie największych talentów wśród pracowników i zwiększanie ich kompetencji sprawia, że przedsiębiorstwo szybciej osiąga zakładane cele i nie poddaje się rosnącym wymaganiom rynkowym. Sprawdź, czym powinien się charakteryzować nowoczesny produkt, wspierający podnoszenie kwalifikacji.

Co to jest talent management?

Talent management to zespół działań, które mają na celu skuteczne poszukiwanie, rekrutowanie i rozwój pracowników. Procedury te ułatwiają również nagradzanie najbardziej utalentowanych fachowców i umacnianie ich pozycji w strukturach organizacji.

Najnowsze oprogramowania, korzystające z założeń talent management, odciążają pracę działu HR poprzez proponowanie rozwiązań, które pomagają dbać o stały wzrost kompetencji specjalistów. Warto podkreślić, że narzędzia te są skierowane zarówno do osób, które dopiero rozpoczęły karierę w firmie, jak i doświadczonych, wieloletnich pracowników.

Czym powinno się wyróżniać zaawansowane oprogramowanie talent management?

Transparentność to jeden z najważniejszych elementów tworzących odpowiednią kulturę pracy. Specjaliści powinni mieć dostęp do informacji o planach i strategiach firmy – dzięki temu będą w stanie lepiej organizować swój plan pracy i wspierać organizację w osiąganiu zamierzeń.

Mobilne oprogramowanietalent management jest dostępne z każdego miejsca z dostępem do internetu. Pozwala to na szybki i łatwy wgląd w najważniejsze informacje o firmie, a także śledzenie zmian w harmonogramach czy codziennych działaniach firmy. Managerowie firmy mogą natomiast szybko reagować na pojawiające się problemy i wprowadzać niezbędne zmiany.

Kolejnym, ważnym elementem programu talent management jest wsparcie systemu rocznej oceny pracowników. Dzięki precyzyjnym automatycznie wygenerowanym raportom łatwiej monitorować poziom zaangażowania specjalistów, a także doceniać wyróżniające się osoby. 

Chcesz wspierać talenty z oprogramowaniem talent management?

Szukasz aplikacji, która wesprze rozwój Twojej firmy i pomoże dbać o wzrost kompetencji pracowników? Sięgnij po oprogramowanie przygotowane przez grupę Unit4 TETA. Warto podkreślić, że marce tej zaufało już ponad 2 tysiące dużych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski. Oferowana aplikacja zapewnia m.in.:

  • wsparcie działu HR w codziennych zadaniach,
  • system szkoleń i e-learningów,
  • bazę pytań do ustrukturyzowanych rozmów wstępnych z kandydatami na nowe stanowisko,
  • gotowe szablony ankiet wspierające roczną ewaluację firmy,
  • narzędzia do analityki behawioralnej.

Wejdź na stronę firmy Unit4 Teta, poznaj pełną ofertę i przekonaj się, że działania z zakresu talent management pomogą Twojemu przedsiębiorstwu osiągnąć sukces. 

Źródło: teta.unit4.com - Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm


Zobacz również

Jaką agencję reklamową wybrać?
Jaką agencję reklamową wybrać?
Zalety Funduszy ETF
Zalety Funduszy ETF
Pierwsze kroki z bankowością elektroniczną
Pierwsze kroki z bankowością elektroniczną