Najlepsze smartfony do 3000 zł – co o nich wiemy?

Jaki smartfon wybrać, jeżeli zależy nam na posiadaniu telefonu nowoczesnego, dobrej jakości, ale przede wszystkim takiego, którego kupimy w cenie do 3000 zł? Może się wydawać, że jest to trudne zadanie, jednak tak naprawdę na rynku mamy tak szeroki wybór smartfonów, że każdy – praktycznie bez wyjątku – może znaleźć telefon stworzony na miarę jego potrzeb. W tym artykule podpowiemy, jaki telefon wybrać, aby zmieścić się w zamierzonym budżecie.

Nie da się ukryć, że telefon do 3000 zł wcale nie jest urządzeniem, na które decyduje się wiele osób. To niezaprzeczalnie niemała kwota, jaką musimy wydać na zakup lepszego smartfona. Stąd też niektórzy użytkownicy decydują się na tańsze warianty, czasami takie do 1000 lub 2000 złotych. Nie oznacza to jednak, że wydając więcej, mówimy o przepłacaniu. Po prostu zyskujemy urządzenie, w którym znajdziemy jeszcze większą liczbę nowoczesnych funkcji. 

Przy droższych modelach możemy jednak rozważyć przedłużenie gwarancji lub dodatkowo zabezpieczyć się przed kradzieżą sprzętu. Czasami takie ubezpieczenie nie kosztuje wiele, a okazuje się opcją, z której warto skorzystać.

Jaki smartfon wybrać w przedziale do 3000 zł?

Wiele osób zastanawia się, czy aby mieć telefon najwyższej jakości, trzeba zainwestować w niego kilka tysięcy złotych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że to, czy konkretne urządzenie będzie dla nas najlepsze, możemy określić dopiero wtedy, gdy poznamy nasze wymagania względem smartfona. Okazuje się, że użytkownicy mają bardzo różne potrzeby. Jeżeli chodzi o najlepsze smartfony do 3000 zł, to oferują one naprawdę wiele. Więcej obiektywów aparatu, dłuższy czas działania na jednym ładowaniu czy możliwość korzystania z takich akcesoriów, jak choćby przypisany do nich rysik.

Najlepsze smartfony od marki Samsung

W tym przedziale cenowym firma Samsung ma aż dwa telefony, które wyróżniają się w sposób szczególny. Pierwszy model to Galaxy S21 5G z przekątną ekranu mierzącą aż 6,2 cala lub bliźniacza wersja, czyli Galaxy S21+ 5G, w przypadku którego przekątna wynosi aż 6,7 cala. 

Oto smartfon, który docenią w szczególności osoby używające kilku aplikacji jednocześnie. Urządzenie nie zacina się i pozwala na płynne przeskakiwanie między otwartymi oknami. Tymczasem miłośnicy fotografii zwrócą uwagę na potrójny tylny aparat z teleobiektywem o rozdzielczości 64 MP. Co jest w nim szczególnego? Oferuje 3x hybrydowy zoom optyczny oraz 30x Space Zoom - zoom cyfrowy z technologią AI Super Resolution*. Wykonuj zdjęcia w przeróżnych warunkach i ciesz się możliwością dostrzeżenia na kadrach nawet niewielkich detali. 

Telefon do 3000 zł to również Galaxy Note20 5G. Możesz używać go razem z rysikiem, dzięki któremu tworzenie odręcznych notatek i obrazków nigdy wcześniej nie było prostsze. Smartfon umożliwia także nagrywanie profesjonalnych filmów wideo w jakości 8K. Hiperszybki procesor firmy Samsung sprawia, że telefon użytkuje się z przyjemnością. 

*Przybliżenie powyżej 3 razy może spowodować pogorszenie jakości obrazu.


Zobacz również