Czytniki ebooków Kindle to jedna z propozycji dla zapalonych czytelników, którzy często lubią pochłaniać ulubione książki na przykład w podróży. Urządzenie nie traci na popularności i ma wielu zwolenników, aby móc cieszyć się tym jak najdłużej trzeba zapewnić urządzeniu stosowną ochronę. Jesteśmy tylko ludźmi i każdemu może zdarzyć się chwila nieuwagi i niecelowe upuszczenie gadżetu. Maksymalny okres żywotności może zapewnić doskonale dobrane etui, koniecznie wykonane z najwyższej jakości materiałów i po prostu wytrzymałe. Czas zatem na przegląd najlepszych modeli.

Oczekiwania względem etui Kindle

W dzisiejszych czasach czyta się właściwie wszędzie: w domu, w szkole, na uczelni, w tramwaju, autobusie, pociągu, będąc pasażerem auta - nie ma na to niewłaściwego miejsca. Wiele osób nadal preferuje wyłącznie tradycyjne książki, gdyż czuje się wówczas wyjątkowy zapach kartek papieru. Jednak zauważa się dość szybki wzrost zainteresowania ebookami, do których potrzebny jest czytnik. Kindle to jeden z popularnych gadżetów, które zostało wyprodukowane przez firmę Amazon 12 lat temu. Głównymi zaletami korzystania z urządzania jest oszczędzaniu wzroku i możliwość posiadania w zasięgu ręki wielu książek. Wystarczy zgrać je na urządzenie. Już przy zakupie gadżetu trzeba rozważyć etui Kindle Paperwhite, który pełni bardzo ważną funkcję, podobnie jak w przypadku smartfonów, laptopów. Chodzi oczywiście o maksymalną ochronę w przypadku ewentualnego upadku urządzenia, często w jego wyniku powstają głębokie zarysowania, pęknięcia obudowy, czy wyświetlacza. Dobrze dobrane etui Kindle Paperwhite to również ochrona przed szkodliwym działaniem promieni UV, wodą oraz niekorzystną temperaturą powietrza.

Wybór etui musi być przemyślany

Jednym z najlepszych modeli etui na Kindle jest zamykany, ponieważ urządzenie znajduje się wówczas w usztywnionej części pokrowca. Dodatkowym zabezpieczeniem są specjalne, bardzo elastyczne zaczepy, duże znaczenie dla ochrony ma też zamykana okładka. Równie dobrą alternatywą jest etui Kindle Paperwhite na zamek, a wtedy zmniejsza się ryzyko uszkodzenia na skutek zalania, czy upuszczenia. Wadą może być w tym przypadku konieczność wyjmowania czytnika za każdym razem, gdy chce się kontynuować czytanie. Dlatego te opcje wydają się w porządku, jeśli z Kindle'a korzysta się głównie w domu, czytając w drodze potrzebny jest nieco inny model - z otwieraną okładką lub w całości przezroczystą. Wybierając się w dłuższą podróż można kupić egzemplarz z podstawką, dzięki której nie ma potrzeby ciągłego trzymania w dłoniach produktu, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa. Przydatną funkcją w niektórych pokrowcach jest tak zwane sleep mode, czyli tryb uśpienia, gdy użytkownik przez określony czas nie wykonuje na urządzeniu żadnej czynności. Ważną kwestią jest też wymiar etui Kindle Paperwhite, w sprzedaży dostępne są zarówno te uniwersalne, jak i dedykowane wyłącznie określonym modelom. W drugim przypadku nie ma możliwości niedopasowania i wolnej przestrzeni między pokrowcem, a czytnikiem.


Zobacz również

Pomnażaj wygrane z bonusami bukmacherskimi Fortuny
Pomnażaj wygrane z bonusami bukmacherskimi Fortuny
Rolety zewnętrzne, ich funkcje i zalety
Rolety zewnętrzne, ich funkcje i zalety