Nieruchomości

Atrium 2 z pozwoleniem na użytkowanie – innowacyjny biurowiec wkrótce przywita najemców

Niespełna dwa lata od rozpoczęcia budowy, biurowiec Atrium 2 realizowany przez Skanska Property Poland przy rondzie ONZ w Warszawie, uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Elegancki i minimalistyczny w formie projekt, nawiązujący elewacją do stylu modernistycznej Warszawy, zaoferuje komfortowe i pełne innowacji miejsce pracy dla ponad dwóch tysięcy osób.

Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oznacza, że już wkrótce do budynku wprowadzą się pierwsi najemcy. Obecnie w obiekcie realizowane są prace aranżacyjne na powierzchniach najmu. Wśród firm, które wprowadzą się do Atrium 2 są międzynarodowa kancelaria prawna DLA Piper oraz firmaBravura Solutions – wiodący dostawca rozwiązań IT dla sektorówfinansowego oraz ubezpieczeń.

„Projektując Atrium 2 zależało nam, aby nasz budynek wyróżniał się na tle innych biurowców nie tylko funkcjonalnością, ale też prostą i szlachetną formą. Projekt łączy przeszłość z przyszłością. Jego modernistyczny charakter podkreśla wkomponowany w fasadę popularny w dwudziestoleciu międzywojennym motyw warszawskich gorsecików. To właśnie umiejętne skontrastowanie nowości z tradycją jest jego największym atutem. Atrium 2 powstał z myślą o nowoczesnych i odpowiedzialnych firmach, które dbają zarówno o sukces biznesowy, jak i o dobre samopoczucie swoich pracowników. Dzięki świetnej lokalizacji w samym sercu miasta, biurowiec pozwoli pracującym tu osobom poznać wszystkie smaki nowoczesnej Warszawy zapewniając im dostęp do restauracji, galerii i wielu miejsc spotkań znajdujących się w okolicy”, mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Atrium 2 zlokalizowany jest na ulicy Pereca, tuż przy rondzie ONZ, w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od wejścia do stacji drugiej linii metra. Dzięki doskonałej komunikacji i dostępności linii tramwajowych oraz autobusowych, projekt zapewni szybkie połączenie z najważniejszymi punktami miasta. Przestrzeń wokół inwestycji będzie otwarta dla mieszkańców stolicy. Otoczenie budynku z małą architekturą, ławeczkami i zielenią oraz punkty usługowo-gastronomiczne, razem ze zlokalizowaną na parterze budynku restauracją, będą dostępne nie tylko dla pracowników budynku, lecz również dla okolicznych mieszkańców. Niewątpliwym udogodnieniem są także innowacyjne rozwiązania zastosowane w obiekcie. W Atrium 2 zlokalizowano siłowniędedykowaną najemcom, której połączenie z nowoczesną aplikacją mobilną umożliwi śledzenie postępów w treningu. Miłośnicy książek będą mogli skorzystać z ogólnodostępnej biblioteki.

Atrium 2 – kluczowe fakty i liczby:

Całkowita powierzchnia najmu wynosi 20 000 mkw.
Atrium 2 składa się z 15 kondygnacji naziemnych i 4 podziemnych.
Każde z pięter będzie dysponowało 6 loggiami, oddanymi do użytku najemców.
Budynek zaoferuje 126 miejsc parkingowych oraz 40 miejsc dla rowerów.
Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym platynowym poziomie.
Autorem projektu Atrium 2 jest warszawskie biuro architektoniczne PRC Architekci.
Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.
Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

Skanska Property Poland

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com