Nieruchomości

Chcesz tanio wynająć mieszkanie? Wybierz te dzielnice.

Do pełni sezonu wynajmu wprawdzie daleko, ale niektórzy już teraz potrzebują znaleźć swoje lokum na kolejne miesiące. Kryteria wyboru najczęściej są dwa, a mianowicie cena oraz lokalizacja. Tylko w których częściach miasta szukać aby znaleźć mieszkanie i nie przepłacić? O tym poniżej.

Dostępna w serwisie otoDom.pl oferta mieszkań na wynajem jest niemała, szczególnie
w przypadku największych rynków w kraju. W czterech z analizowanych, dostępne są mieszkania niemalże w każdej z dzielnic, choć wyjątek stanowią peryferyjne obszary Warszawy, gdzie oferowane są jedynie pojedyncze lokale mieszkalne. Zaskoczeniem nie jest fakt, że to właśnie w stolicy potencjalni najemcy mają największy wybór, choć wiąże się to także z najwyższą ceną, jaką muszą wnosić co miesiąc. Na kolejnym miejscu pod względem oferty znajduje się Kraków, a za nim, z o połowę mniejszą liczbą dostępnych mieszkań na wynajem, jest Poznań. Oferta mieszkań na wynajem we Wrocławiu jest mniejsza od tej ze stolicy Wielkopolski.

Jeśli chodzi o ceny w poszczególnych dzielnicach w podziale według liczby pokoi,
w żadnym z analizowanych miast nie było przypadku, gdy jedna dzielnica byłą najtańszą w każdym z typów mieszkań. Warto jednak zauważyć, że na wszystkich badanych rynkach obszar, w którym oferowano najtańszelokale dwupokojowe, był jednocześnie obszarem gdzie najemcy mogą znaleźć najtańsze „trójki”. Były to kolejno Białołęka w Warszawie, Nowa Huta w Krakowie, Jeżyce w Poznaniu i Psie Pole we Wrocławiu.

Szukając najtańszych kawalerek w stolicy należy sprawdzić ofertę mieszkaniową na Targówku. Choć jest ona niewielka, średnio należy zapłacić tu 1 336 zł/m-c. Nieznacznie mniejszym poziomem cen odznacza się oferta najmniejszych mieszkań w dzielnicy Podgórze w Krakowie, gdzie jednomiesięczny czynsz wynosi ok. 1 309 zł. Z kolei we Wrocławiu najtaniej wynajmiemy tak małe mieszkanie w dzielnicy Fabryczna (1 223 zł/m-c), a w Poznaniu w dzielnicy Grunwald (1 016 zł/m-c).

Chcąc wynająć mieszkanie dwupokojowe w Warszawie najmniej należy zapłacić na Białołęce (1 831 zł/m-c.), a w Krakowie w Nowej Hucie (1 605 zł/m-c). Z kolei najtańszych „dwójek” we Wrocławiu warto szukać na Psim Polu (1 683 zł/m-c). Poznań na tle pozostałych miast wyróżnia się niższym poziomem cen – za miesiąc wynajmu mieszkania dwupokojowego najmniej najemcy zapłacą na Jeżycach i będzie ich to kosztowało ok. 1 400 zł.

Jak wspominaliśmy zestawienie najtańszych dzielnic według oferty lokali trzypokojowych przyjmuje identyczny kształt jak w przypadku dwupokojowych. Tym samym szukając takich mieszkań należy się zwrócić w kierunku Białołęki (2 417 zł/m-c), Nowej Huty (1 937 zł/m-c), Psiego Pola (1 990 zł/m-c) oraz Jeżyc (1 828 zł/m-c).

Największe i zarazem najtańsze mieszkania zlokalizowane są w Warszawie w dzielnicy Ursus, gdzie najemcy muszą liczyć się z ceną ok. 3 000 zł/m-c. W Krakowie poszukujący znajdą je w Podgórzu (2 907 zł/m-c), a we Wrocławiu w Fabrycznej (2 783 zł/m-c). Natomiast w stolicy Wielkopolski lokale czteropokojowe w atrakcyjnych cenach można znaleźć na Wildzie (2 238 zł/m-c).

Jarek Skoczeń

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com