Reklamy
Nieruchomości

Gdzie szukać inspiracji w wystroju wnętrz?

Planując aranżację mieszkania można odnieść wrażenie, że dookoła jest mnóstwo inspiracji, które można wykorzystać. Jednak w ich natłoku często się gubimy i trudno nam wybrać te kilka, które posłużą nam do wzorowania się przy dekoracji wnętrza. Gdzie i jak szukać, aby znaleźć dokładnie to, czego potrzebujemy?

 

 

  • Czerp inspiracje od bliskich

 

Najlepiej będzie zasięgnąć opinii przyjaciół i rodziny. Zastanów się, co najbardziej podoba ci się w ich mieszkaniach. Które meble i kolory szczególnie przyciągnęły twoją uwagę? Czy są dodatki – np. obrazy, zasłony lub filiżanki, o które często pytasz? Możesz dowiedzieć się, gdzie kupowali wyposażenie do domu, a nawet poprosić o pomoc czy poradę przy wykańczaniu wnętrz. 

Przy aranżowaniu mieszkania dobrze jest mieć osobę, której można się poradzić, ale która nie będzie mieszkała z nami. Nie będzie wówczas nastawiona bardzo emocjonalnie, zatem na nasze wybory spojrzy przede wszystkim pod kątem praktyczności i trwałości – radzi Jakub Orski z biura sprzedaży wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

 

 

  • Na instagramie szukaj hasztagów

 

Media społecznościowe mogą być skarbnicą inspiracji. Zwłaszcza te, które opierają się na fotografii, tak jak Instagram czy Pinterest, mogą być nieocenioną pomocą. Łatwo jednak kompletnie przepaść w natłoku zdjęć. Wiele profili poświęconych aranżacji wnętrz skupia w sobie różne style, co nie sprzyja zawężeniu poszukiwań. Warto zatem wyszukiwać i obserować konkretne hasztagi, np. #stylprowansalski czy #stylindustrialny

Dobrym rozwiązaniem jest również wpisywanie hasztagów w języku angielskim, co pozwoli znaleźć zdecydowanie więcej postów. Dla przykładu, pod tagiem #industrialnakuchnia znajduje się mniej niż 100 postów, za to pod #industialkitchen – ponad 28 tysięcy postów. Wyszukując w pierwszej kolejności po hasztagach, mamy szansę uzyskać bardziej precyzyjne wyniki. W mediach społecznościowych warto także przyjrzeć się komentującym poszczególne posty – często dzielą się swoimi poradami i spostrzeżeniami na temat zastosowanych w aranżacji mebli, farb czy innych produktów.

 

 

  • Odwiedzaj grupy wnętrzarskie na Facebooku

 

Tu z kolei znajdziesz nie tylko zdjęcia, lecz także dyskusje o rozwiązaniach, z których nie skorzystalibyśmy ponownie i tych, które polecamy. Możesz także zapytać o poradę, udostępnić swoje zdjęcie do konsultacji czy zapytać, gdzie kupić coś, na czym ci szczególnie zależy. Grup poświęconych aranżacji jest bardzo wiele – najlepiej wybrać nie więcej niż trzy, które będziesz regularnie obserwować. Masz do wyboru zarówno ogólne, jak i poświęcone konkretnym stylom. Dużą zaletą jest możliwość wyszukiwania po haśle. Zazwyczaj przy postach z aranżacjami podaje się nazwy produktów. Dzięki temu możesz sprawdzić, jak wyglądają upatrzone płytki, lampy czy meble w różnych wnętrzach.

 

 

  • Wyszukuj obrazem

 

Mało kto pamięta o funkcji Google, jaką jest wyszukiwanie obrazem. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Być może masz w telefonie zdjęcia mebli, które bardzo ci się spodobały. Korzystając z tej funkcji, możesz sprawdzić, czy sklepy internetowe oferują podobne produkty. Niewykluczone, że znajdziesz też podobny przedmiot z drugiej ręki do nabycia w sieci. Mając na uwadze tę funkcję, staraj się gromadzić galerię rzeczy, które wpadły ci w oko – tak, aby ułatwić sobie poszukiwanie i szybko dowiedzieć się, w jakich sklepach je nabędziesz.

 

 

  • Sięgaj po katalogi i magazyny wnętrzarskie

 

Choć zawężanie poszukiwań jest bardzo istotne i pozwala sprawnie znaleźć trop, którym będziesz podążać, równie ważne jest sięganie po profesjonalne wydawnictwa. W magazynach poświęconych aranżacji często znajdziemy porady architektów wnętrz i innych ekspertów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu mogą znaleźć nietypowe rozwiązania. 

Dużą zaletą czasopism i portali jest poruszanie tematyki najnowszych trendów. Wykańczając mieszkanie, zazwyczaj chcemy, aby było ono jak najbardziej na czasie – oczywiście przy zachowaniu spójności z własnym gustem. Sięganie po prasę naprowadzi nas na kierunek, który jest aktualnie najczęściej wybierany przez architektów wnętrz – podsumowuje Jakub Orski, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

 

Reklamy