Reklamy
Nieruchomości

HB Reavis oraz Zeus Capital Management zawarły pierwszą w 2016 r. dużą transakcję na węgierskim rynku biurowym

Grupa HB Reavis oraz Zeus Capital Management poinformowały o zawartej umowie sprzedaży budynku biurowego Váci Corner Offices. Pierwszy projekt Grupy HB Reavis na Węgrzech, zlokalizowany w samym sercu dzielnicy biznesowej przy alei Váci w Budapeszcie, został kupiony przez grupę inwestorów reprezentowanych przez Zeus Capital Management. To pierwsza tak duża transakcja na węgierskim rynku nieruchomości w 2016 r. i jednocześnie ważny krok na drodze rozwoju HB Reavis na Węgrzech. To także pierwszy w tym kraju zakup dokonany przez Zeus Capital Management w ramach tworzenia platformy inwestycyjnej na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Váci Corner Offices został ukończony w 2014 r. i oferuje 21 150 m kw. powierzchni biurowej. Budynek posiada certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”, łącząc w sobie efektywny design z przyjaznym środowiskiem pracy. Niedawno inwestycja otrzymała tytuł “Biurowiec roku w opinii najemców”. Przyznane wyróżnienie potwierdziło, że projekt został zrealizowany w oparciu o wysokiej jakości materiały i rozwiązania proekologiczne, które stały się wizytówką HB Reavis w regionie.

Biurowiec cieszy się dużym zainteresowaniem, co zaowocowało niemal stuprocentowym poziomem komercjalizacji pod koniec 2015 r. Wśród najemców Váci Corner Offices znajdują się międzynarodowe korporacje i znane węgierskie firmy takie jak: MVM Partner, CRH Hungary, Sony Europe, Mylan, Intrum Justitia, jak również GlobeNet i Statlogics (wchodzące w skład Grupy Asseco). W budynku znajduje się także siedziba samej grupy HB Reavis.

– Nabycie Váci Corner Offices doskonale wpisuje się w strategię naszej najnowszej platformy inwestycyjnej obejmującej swoim zasięgiem Europę Środkowo-Wschodnią i Południowo-Wschodnią. Jest to nasza pierwsza transakcja na budapesztańskim rynku i bardzo się cieszymy, że udało nam się kupić jeden z najnowocześniejszych obiektów biurowych w atrakcyjnej lokalizacji o ogromnym potencjale rozwoju, jaką bez wątpienia jest okolica wzdłuż alei Váci. Charakter projektu umożliwi czerpanie korzyści z umacniającego się rynku nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że inwestycja przyniesie wiele pożytku naszym inwestorom – powiedziała Lila Pateraki, Dyrektor ds. inwestycji, Zeus Capital Management.

– Váci Corner Offices to wysokiej jakości projekt biurowy posiadający prestiżowych najemców. Oba te czynniki pozwoliły na zawarcie korzystnej transakcji w rekordowo szybkim czasie. Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie budynkiem zarówno ze strony uznanych inwestorów krajowych, jak i międzynarodowych. Nie jesteśmy nim jednak zaskoczeni. Z przyjemnością przekazujemy budynek na rzecz Zeus Capital Management. Jesteśmy dumni, że zrealizowany przez nas projekt przyciągnął na budapesztański rynek kapitał zagraniczny i spodziewamy się, że to będzie naprawdę ekscytujący rok w regionie. W niedalekiej przyszłości planujemy w Budapeszcie rozpoczęcie projektu o powierzchni 130 000 m kw., który wzbogaci nasze portfolio dużych inwestycji komercyjnych w regionie CEE – powiedział Marian Herman, Dyrektor ds. finansowych, HB Reavis.

W procesie zawierania umowy doradzała firma CBRE Hungary, a transakcja została sfinansowana przez UniCredit Bank Hungary.

– Bardzo się cieszymy, że CBRE Hungary miało możliwość reprezentowania HB Reavis podczas podpisania umowy sprzedaży biurowca Váci Corner Offices. To nie tylko największa tego typu transakcja zawarta od początku tego roku, ale również kolejna, która przyciągnęła do  Budapesztu międzynarodowego inwestora. Umowa podpisana pomiędzy HB Reavis i Zeus Capital Management potwierdza, że z punktu widzenia inwestorów Budapeszt z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny – powiedział Tim O’Sullivan, Dyrektor ds. Rynków Kapitałowych, CBRE Hungary.

– Cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w tej transakcji. Zawsze, kiedy decydujemy się na sfinansowanie danego projektu, bierzemy pod uwagę zwłaszcza jego długoterminową rentowność. Atrakcyjna lokalizacja w doskonale skomunikowanym punkcie, bogate i zróżnicowane portfolio najemców, a także profesjonalizm wszystkich uczestników transakcji i fakt, że inwestycja zrealizowana została zgodnie z poszanowaniem środowiska naturalnego gwarantują, że Váci Corner Offices przez długie lata będzie cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem – dodał Gábor Pető, Dyrektor Pionu Finansowania Nieruchomości w UniCredit Bank Hungary.

HB Reavis

Reklamy