Ostatnie tygodnie sprawiły, że wszyscy musieliśmy zatrzymać się w naszej dotychczasowej codzienności i zostać w domu. Izolacja i konieczność wykorzystania przestrzeni domowej jako biura, placu zabaw czy siłowni sprawiły, że wielu z nas przyjrzało się bliżej miejscom, w których żyjemy. Nagle zupełnie inaczej zaczęliśmy patrzeć na piekarnię, która znajduje się na parterze budynku, na aptekę umiejscowioną tuż za rogiem. A co jeśli okazało się, że wielu rzeczy nam brakuje w obecnym miejscu zamieszkania i chcielibyśmy coś zmienić?

Przeanalizuj swoją sytuację finansową

Wszyscy stanęliśmy przed zupełnie nowymi problemami. Reorganizacja codzienności pokazała nam, jak bardzo ważnym miejscem jest nasz dom. To on daje nam schronienie, bezpieczeństwo i poczucie stabilności. Nic więc dziwnego, że u wielu z nas pojawiła się myśl kupna własnego mieszkania lub zamiany obecnego na większe. Czy jednak teraz jest na to dobry czas? Przede wszystkim przed podjęciem decyzji o takiej inwestycji należy przeanalizować swoją sytuację finansową. W związku z koronawirusem stopy procentowe kredytów zostały obniżone, jednak koszt kredytów niekoniecznie spadł. Do tego banki dużo uważniej zaczęły przyglądać się swoim klientom. Niemniej sytuacja na rynku wydaje się być stabilna. Jeśli posiadamy umowę o pracę, bądź prowadzimy własną firmę, a do tego mamy potrzebną kwotę konieczną do wkładu własnego, to warto rozejrzeć się za ofertą, która pozwoli nam na wymarzone lokum.

Dobrze być u siebie

Posiadanie własnego mieszkania to bez wątpienia wiele korzyści. Przede wszystkim zyskujemy swoje miejsce, gdzie nikt nam nie zabroni trzymania psa lub kota, nie zakaże wieszania obrazów na ścianach. Swoboda i poczucie wolności to coś, na czym każdemu z nas zależy. Poza tym warto wybrać miejsce, które zapewni nam bliskość obiektów takich jak np. sklepy, siłownie, apteki. W zależności od naszych potrzeb zwróćmy uwagę na nowe inwestycje deweloperskie w dobrze rozwiniętych częściach miasta, takie jak np. osiedle 19. Dzielnica w Warszawie. Nowe budynki w centrum Warszawy to przykład doskonałego designu, wygody, a jednocześnie bliskości miasta i wszystkich związanych z tym wygód. Warto zauważyć, że osiedla z własną infrastrukturą taką jak skwery, ulice, patia oraz miejsca handlowo-usługowe to świetnie miejsca do życia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób niezależnych.

Wynajem dla lubiących zmiany

Wielu ludzi jednak wcale nie marzy o mieszkaniu posiadanym na własność. Dynamiczny styl życia sprawia, że niektórzy z nas codziennie podejmują nowe wyzwania, a wraz z każdym nowym dniem są gotowi na zmiany. Dla takich osób, ceniących sobie elastyczność oraz swobodę wyboru, bez względu na warunki finansowe, idealnym rozwiązaniem jest wynajem mieszkania. O czym jednak należy pamiętać, wynajmując mieszkanie? Przede wszystkim wybierzmy takie, które odpowiada naszemu trybowi życia. Jeśli mało czasu spędzamy w domu, często odwiedzamy rodzinę i przyjaciół, to nie ma konieczności wynajmu 70-metrowych powierzchni. W takim wypadku rozsądniej będzie wybrać kawalerkę w nowoczesnym, tętniącym życiem miejscu. Przykładem takich osiedli mieszkaniowych są nowe inwestycje na Woli w Warszawie. Mieszkanie w centrum to idealne rozwiązanie dla entuzjastów miejskiego stylu życia.

Zobacz również