Reklamy
Nieruchomości

Nowoczesne technologie w budownictwie wielorodzinnym

Najbardziej dynamiczny postęp technologiczny w dziejach ma miejsce tu i teraz, dokonuje się dosłownie na naszych oczach. Innowacje stosowane są we wszystkich segmentach gospodarki, w tym budownictwie.

Technologie dawniej uznawane za luksusowe (np. domofon) dziś stanowią standard wyposażenia inwestycji mieszkaniowych. Nowoczesne i inteligentne rozwiązania podnoszą jakość i komfort życia mieszkańców nowych kompleksów budowlanych. Czy nowinki technologiczne, wykorzystywane w budownictwie, obecnie skierowane do klientów premium, wejdą do kanonu wyposażenia współczesnych lokali mieszkaniowych?

Ekologiczne inwestycje

Nowoczesne budownictwo staje się nie tylko innowacyjne, ale i ergonomiczne, dzięki wykorzystaniu technologiijutra, która w znacznym stopniu ułatwia, usprawnia i zabezpiecza życie lokatorów. Dzieje się tak za sprawą technologicznie ulepszonych materiałów budowlanych, coraz częściej wykorzystywanych w budownictwie. Dzięki nim  budynki są bardziej przyjazne środowisku. Pionierskie rozwiązania skutecznie odpowiadają na potrzeby mieszkańców tych inwestycji oraz znacznie podnoszą poziom satysfakcji z życia. Technologie te usprawniają np. termoizolację budynków, co nie tylko wpływa na wzrost zadowolenia lokatorów – budynek nie nagrzewa się mocno w upalne lato i nie wychładza podczas siarczystej zimy, ale jednocześnie jest bardziejekonomiczny, co w dobie ocieplenia klimatu jest szalenie ważnym aspektem. Stosowanie nowoczesnychmateriałów skutkuje licznymi korzyściami społeczno-ekologicznymi. Przykładem zastosowań proergonomicznych materiałów budowlanych są kolektory słoneczne, które skupiają promienie podczerwone oddając je w postaci energii do wykorzystania przez mieszkańców danego obiektu.

Mieszkania odpowiadające potrzebom lokatorów

Wiele świeżości i nowoczesnych zastosowań wdrażanych jest także wewnątrz budynków. Deweloperzy wraz z zespołem architektów i projektantów śledzą bieżące trendy, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby potencjalnych lokatorów. Lokale projektowane są z myślą o współczesnym stylu życia i w odpowiedzi na codzienne i niecodzienne potrzeby przyszłych mieszkańców. Ewolucji podlega urbanistyka, architektura i człowiek. Nieustannie zmienia się jego sposób życia – pracy i spędzania wolnego czasu. Nowe potrzeby rodzą nowe standardy, które niegdyś uznawane były za przejaw luksusu. Większa troska o higienę wymusza na projektantach planowanie przestronnych, dobrze oświetlonych łazienek, które mają dziś dodatkową funkcję. Dla mieszkańców lokalu stają się one strefą relaksu i odpoczynku. Dawniej domofon był rozwiązaniem nowoczesnym, potęgującym poczucie bezpieczeństwa, instalowanym w inwestycjach o podwyższonym standardzie. Obecnie jest on podstawowym narzędziem wykorzystywanym w zabudowie wielorodzinnej nie tylko miast, ale i mniejszych kompleksów podmiejskich.

Nowe technologie w Twoim apartamencie

Innowacyjne technologie najczęściej wykorzystywane są w obiektach mieszkaniowych skierowanych do klienta VIP, ale obecnie zaczyna się to zmieniać. Coraz częściej deweloperzy bogato wyposażają swoje inwestycje zwiększając tym samym atrakcyjność lokali. Projekty premium oferują szereg nowatorskich rozwiązań i udogodnień. Dobrym przykładem jest np. wyposażanie obiektów w elektroniczne czytniki kart lub czytniki linii papilarnych, zabezpieczające wejście do budynku czy poszczególnych apartamentów. Inteligentne systemy sterujące domem przy użyciu smartfona to nie odległa przyszłość, a realne, często stosowane rozwiązanie. Odpowiednio zaprojektowane, połączone z aplikacją do telefonów, umożliwiają zarządzanie domem na odległość. Systemy typu inteligentny dom umożliwiają właścicielom mieszkań zdalne zarządzanie własnym M. Z poziomu telefonu lub innego mobilnego urządzenia możemy kontrolować zamykanie  i otwierania okien, zasuwania rolet, obniżania czy podwyższania temperatury w pomieszczeniu oraz wiele innych funkcjonalności.

Mieszkanie w ścisłym centrum to dziś bardzo pożądany kąsek, który nie musi wiązać się z niedogodnościami typu hałas wywołany zgiełkiem ulicy. Dziś w celu tłumienia podźwięków wykorzystywane są dźwiękoszczelne okna. Dokładnie takie rozwiązania zostały zastosowane w nowej inwestycji wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom S.A. – Bulwar Drobnera. Luksusowe apartamenty, zlokalizowane w Śródmieściu Wrocławia, posiadają dodatkowo elektroniczne sterowane zewnętrzne rolety, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale też zabezpieczają pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem. Pełnią również funkcję antywłamaniową. Innymi nowoczesnymi technologiami oferowanymi przez dewelopera w budynku są klimatyzacja, wideo domofon oraz czytniki kart, które zastępują tradycyjne klucze.

Nowe inwestycje mieszkaniowe obficie wyposażone są technologicznymi wynalazkami, których zadaniem jest ułatwić, uatrakcyjnić i zabezpieczyć życie swojego właściciela. Wideo domofon, całodobowa ochrona, czytnik kart lub linii papilarnych, inteligentne systemy. Wszystko to wykorzystywane jest w nowoczesnych kompleksach mieszkaniowych, projektowanych na miarę potrzeb i oczekiwań współczesnego obywatela miasta. Biorąc pod uwagę to jak szybko wdrażane są technologie oraz jak szybko zastępowane są przez ich nowsze odpowiedniki, prawdopodobnie to, co w chwili obecnej wydaje się innowacyjnym rozwiązaniem dedykowanym klientom VIP, za jakiś czas wejdzie do kanonu wyposażenia standard każdej inwestycji.

WPBM Mój Dom S.A.

Reklamy