Reklamy
Nieruchomości

Poznaniacy szukają apartamentów w centrum

Duża powierzchnia, podwyższony standard oraz reprezentacyjna okolica – te czynniki przekonują mieszkańców Poznania, do zakupu luksusowych apartamentów. Jak się okazuje chętnych na takie nieruchomości nie brakuje, zwłaszcza w centrum, zauważają to deweloperzy oraz biura pośrednictwa.

Stolica Wielkopolski jest jednym z głównych ośrodków aktywności gospodarczej, inwestycyjnej, kulturowej oraz turystycznej w Polsce. Z roku na rok w Poznaniu i okolicach swoje siedziby zakładają zachodnie przedsiębiorstwa i koncerny, zatrudniając tym samym zarówno rzeszę szeregowych pracowników, jak i wyższą kadrę. Właśnie wśród managerów i dyrektorów upatruje się główną grupę docelową, która jest skłonna zamieszkać w luksusowych apartamentach, których w Poznaniu coraz bardziej zaczyna brakować.

Oferta mieszkań gotowych w stanie deweloperskim, czyli z rynku pierwotnego, w ostatnich miesiącach w Poznaniu bardzo się skurczyła. Dlatego kupujący zaczynają  akceptować  wyższe ceny, zwłaszcza w przypadku dużych mieszkań, których na poznańskim rynku nieruchomości zostały już ostatnie sztuki. W efekcie Poznań jest jednym z miast Polski, w którym ceny wzrosły najbardziej w ciągu roku o przeszło 5%. Wakacje to idealny czas, aby poszukać czegoś dla siebie, tym bardziej że po wakacjach oferta może być mocno przebrana – twierdzi Paweł Beym z firmy Emmerson Realty.

Lokalizacja odgrywa bardzo ważną rolę przy zakupie mieszkania. Centralne dzielnice są bardzo chętnie wybierane przez kupujących luksusowe apartamenty poznaniaków, twierdzą eksperci z agencji nieruchomości Emmerson Realty.

– Mieszkańcy Poznania znają wartość dzielnic w sąsiedztwie Starego Miasta. Wysoce rozbudowana infrastruktura usługowa oraz świetne połączenie komunikacyjne z resztą miasta, stwarzają idealne warunki do zamieszkania w tej części Poznania – ocenia Paweł Beym.

Okolice Starego miasta kuszą, nie tylko tylko mieszkaniami w zabytkowych kamienicach, lecz w dużej mierze apartamentami na nowych osiedlach. Mimo wysokich cen gruntów inwestycyjnych, deweloperzy chętnie budują w tej części miasta, ponieważ praktycznie każdy metraż znajduje tu dedykowaną grupę nabywców. Małe mieszkania 1 i 2 pokojowe w centrum są bardzo chętnie nabywane przez osoby młode oraz inwestorów pod wynajem. Większe mieszkania i apartamenty są wybierane przez rodziny, które doceniają walory lokalizacyjne, jakie oferuje centrum Poznania.

Rynek pierwotny wygrywa w tej części miasta głównie dzięki inwestycjom z najwyższej półki, które oprócz wysokiego standardu, oferują szereg dodatkowych, przyjaznych mieszkańcom rozwiązań.

Pnąca się ku górze roślinność, malownicze alejki z ławeczkami czy wypielęgnowane elementy krajobrazu, to tylko niektóre atrakcje, jakie zapewniają inwestorzy chcąc wymazać obraz centrum Poznania, jako miejsca bez wyrazu i zieleni. Coraz więcej deweloperów, budując swoje inwestycje, zwraca szczególną uwagę na części wspólne osiedli.

Przykładem jest inwestycja Maraton Gardens w Poznaniu, która mimo iż znajduje się w bezpośredniej bliskości Starego Browaru i ścisłego centrum miasta, zachowała swój rekreacyjny charakter, głównie dzięki niewysokiej zabudowie oraz bogactwu wkomponowanej szaty roślinnej.

– Deweloper położył szczególny nacisk, by osiedle  Maraton Gardens nie kojarzyło się z zielenią tylko z nazwy. Zarówno estetyka całego obiektu, jak trafnie wkomponowana roślinność znalazły uznanie wśród naszychklientów. – Twierdzi Aleksandra Wrzesińska z inwestycji Maraton Gardens, dodaje też – w naszej inwestycji znajdują się już ostatnie apartamenty 3 i 4 pokojowe z niepowtarzalnym widokiem na panoramę miasta z ostatniego piętra oraz z przestronnymi tarasami.

Maraton Gardens

Reklamy