Nie ma przeszkód, by odpowiedź na pytanie postawione w tytule tego artykułu brzmiała pozytywnie. Zwłaszcza dla tych Inwestorów, którzy nie są wciąż do końca przekonani, czy nowoczesna stylistyka jest tym, czego szukają w związku z planem budowy własnego domu. Wątpliwości skutecznie rozwieją prezentowane na stronie ARCHON+ gotowe projekty domów nowoczesnych. Kolekcja ta jest znakomitym przewodnikiem po trendach w architekturze, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które sprawdzają się najlepiej w odniesieniu do budownictwa jednorodzinnego.  Nowoczesność może być tyleż estetycznie atrakcyjna, co funkcjonalna i przyjazna, zaś nowoczesny dom nie musi być wcale chłodną, onieśmielającą bryłą, lecz z powodzeniem może stanowić przytulny rodzinny azyl. 

Prostota kompozycji, czyli piękno nowoczesności

Istotą  nowoczesnego domu jest jego kompozycja. Głównej roli nie grają tu liczne detale i zdobienia, ale efekt harmonii i spokoju, jaki daje dobrze zaprojektowana prosta bryła. Tworzące ją elementy współgrają ze sobą zgodnie z zasadą umiaru, co oddaje estetyczny ideał nowoczesności. Dlatego cechy wyróżniające kolekcję projekty domów nowoczesnych ARCHON+ to przede wszystkim prosta, ale niebanalna forma,  duże przeszklenia oraz starannie zakomponowane elewacje, w których dyskretnie odznaczają się drewniane lub betonowe akcenty. Wszystko to razem daje efekt spokojnej elegancji i przyjaznej przestrzeni, która zachęca wprost do tego, by zamieszkać w niej na zawsze. 

Dom nowoczesny to plastyczna przestrzeń

Nowoczesny dom jest wdzięczną przestrzenią, w której łatwo się zaaklimatyzować. Dzięki dużym oknom ma w sobie pełno światła i ciepła, a funkcjonalność jego programu użytkowego daje poczucie pełnego komfortu i swobody. Częstym rozwiązaniem układu pomieszczeń, stosowanym w projektach domów nowoczesnych jest otwarta strefa dzienna, obejmująca salon, jadalnię i kuchnię, dzięki czemu przestrzeń  ma rozmach i zapewnia wrażenie niezobowiązującego luzu. Jeszcze więcej oddechu do wnętrza można wprowadzić, projektując otwarcie stropu do połaci dachowej nad częścią strefy dziennej. Nowoczesny dom jest również plastyczną bazą służącą temu, by jego mieszkańcy mogli w nim wyrazić siebie. Otwarte przestrzenie łatwo poddają się zabiegom dekoratorskim i dają duże pole do inwencji w tej materii. Dzięki okazałym, panoramicznym przeszkleniom ważnym elementem aranżacji nowoczesnego domu jest otaczający go krajobraz, który wraz ze zmieniającymi się porami roku wprowadza do wnętrza inny, wyjątkowy klimat i nastrój. 

Energooszczędność i różnorodność 

Domy jednorodzinne zarówno parterowe, jak i te z poddaszem oraz piętrowe; domy szeregowe i bliźniacze; małe domy i rozległe rezydencje – wszystkie te kategorie projektów można zrealizować w nowoczesnej stylistyce, na co dowodem są propozycje prezentowane na stronie ARCHON+. Oferowane przez Pracownię projekty przewidują szereg rozwiązań sprzyjających ekonomicznemu utrzymaniu i energooszczędności. Już sama konstrukcja nowoczesnej bryły poprzez swą zwartą, uproszczoną formę sprzyja uzyskaniu dobrych parametrów energetycznych i ograniczeniu strat ciepła. 

Harmonijna integracja z ogrodem

Nowoczesne domy płynnie wpisują się w strefę ogrodu. Nawet wówczas, gdy Inwestor dysponuje małą lub wąską działką, może wybrać projekt, który z powodzeniem wydobędzie urodę przyrody, która go otoczy i stanie się jej dopełnieniem poprzez zastosowanie tarasów, pergoli i dużych okien, zapewniających panoramiczny widok na ogród. Nowoczesny dom łatwo zanurzyć w zieleni i połączyć z nią poprzez otwarcie na ogród tarasu, czy znajdujących się na parterze sypialni. Duże przeszklenia są wizytówką nowoczesnej architektury i znakomicie sprawdzają się w budownictwie jednorodzinnym. Korespondują też świetnie z częstym w tego rodzaju projektach rozwiązaniem, jakim jest antresola, która dynamizuje przestrzeń domową i nadaje jej niepowtarzalny charakter. Wszystkie te, a także inne rozwiązania można dokładnie przeanalizować na stronie ARCHON+ i wybrać spośród licznej kolekcji projekt nowoczesnego domu, który zachwyci designem oraz funkcjonalnością.


Zobacz również