Nieruchomości

Sposób na tanie i udane wakacje – domki letniskowe

Wakacyjny wypoczynek w atrakcyjnych regionach turystycznych nie musi wiązać się z koniecznością poniesienia znacznych wydatków. Oprócz typowych hoteli oferujących miejsca w pokojach z dostępemdo usług hotelowo turystycznych urlopowicze mają do dyspozycji szereg możliwości spędzenia wakacji w mniej kosztowny sposób.

Domki letniskowe oferują bardzo dobre warunki do spędzenia dni wolnych od pracy nie uszczuplając przy tym znacznie budżetu letników. Wakacje w domku letniskowym to rozwiązanie nadające się szczególnie dla osób, które nie mają wygórowanych wymagań –  typu zabiegi SPA, wyżywienie w opcji All inclusive itp., lecz zależy im jednocześnie na dobrych warunkach mieszkaniowych. Grupa ta z definicji pomija w planowaniu wakacyjnym kempingi i pola namiotowe, gdyż nie spełniają one minimalnych wymagań ich miejsca wakacyjnego wypoczynku. Tak więc wynajęcie pokoju z łazienką w domku letniskowym, bądź nawet całego domku wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrafią się obejść bez typowo hotelowych warunków, a jednocześnie zależy im na komforcie mieszkania z własnym aneksem kuchennym i łazienką.

Jak mówi Agata Polińska z serwisu Otodom.pl, wynajem domków letniskowych to znakomity pomysł na spędzenie rodzinnych wakacji dla rodzin z dziećmi. Większość domków letniskowych oferuje co najmniej 2 pokoje – tak więc nie ma problemu wydzielenia oddzielnej przestrzeni dla dzieci.  Z reguły otoczenie domków jest odpowiednio zagospodarowane i zapewnia możliwość zabaw i uprawiania sportu dla najmłodszych, a to sprawia im dużo frajdy i często jest najlepiej ocenianym elementem wakacyjnego wypoczynku.

Niewątpliwą zaletą domków letniskowych jest duże pole manewru dla osób planujących urlopy. Szeroką ofertę tego typu propozycji znaleźć można zarówno nad morzem, na Mazurach jak i w miejscowościach górskich. Można znaleźć oferty o różnym standardzie, ze zróżnicowanym wyposażeniem oraz w różnych konfiguracjach. Wybór czy wydać więcej pieniędzy i spędzić wakacje w komfortowym hotelu, czy zamykając się w niższymbudżecie wybrać domek letniskowy (stołowanie się na własną rękę) to indywidualna sprawa planujących wymarzony urlop. Aby ograniczyć ryzyko nie znalezienia odpowiedniego lokum i szukania miejscówki na miejscu, warto sprawdzić z wyprzedzeniem oferty wynajmu i zarezerwować noclegi z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie warto jednak kierować się wyłącznie ceną, lecz także standardem i opiniami znajomych. Kilkaset zaoszczędzonych złotych kosztem uciążliwych warunków podczas urlopu, który często oznacza jedynąokazję do spędzenia wakacji poza miejscem zamieszkania nie wydaje się być grą wartą świeczki.

Zestawienie przykładowych ofert wynajmu domków letniskowych  w serwisie Otodom.pl, sierpień 2016

MIEJSCOWOŚĆ

OPIS

CENA

Żarki-Letnisko (woj. śląskie)

dwupokojowy domek o powierzchni
ok. 40 mkw. z oddzielna małą kuchnią, położony tuż obok jeziora

50 zł/os. Za dzień

Popowo-Parcele (woj. mazowieckie)

domek o powierzchni około 80 mkw.,
trzy sypialnie oraz niewielki salon i kuchnia, ok. 350 mkw. od rzeki

120 zł/dzień

Znamirowice (woj. małopolskie)

dwupiętrowy domek w góralskim stylu
w pobliżu Jeziora Rożnowskiego, na parterze mały salon, kuchnia oraz łazienka, na piętrze dwa małe pokoje

300 zł/dzień

Borsk (woj. pomorskie)

parterowy domek o powierzchni 29 mkw. położony nad jeziorem

1 000 zł/m-c

Jabłoń (woj. warmińsko-mazurskie)

parterowy domek nad brzegiem jeziora,
w pełni wyposażony

130-160 zł/dzień

Płociczno (woj. warmińsko-mazurskie)

domek o powierzchni około 70 mkw., dwie sypialnie, w pełni wyposażona kuchnia i łazienka; ośrodek posiada własną plażę

250 zł/dzień

Bobolin (woj. zachodniopomorski)

dwupokojowy domek z dużym tarasem, wyposażona kuchnia i łazienka, ok. 800 m od morza

180 zł/dzień

Sielpia Wielka (woj. świętokrzyskie)

dwupokojowy domek z aneksem kuchennym i łazienką, ok. 250 mkw. od jeziora

100 zł/dzień

Opracowanie: Dział Badań i Analiz Grupy Emmerson S.A. na podstawie ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom.pl

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl
Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com