Reklamy
Nieruchomości

Tereny rekreacyjne w okolicy domu

Fitness to troska o kondycję, relaks a dla niektórych sposób na życie. Ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu to forma wzmożonej aktywności, która wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie, dlatego coraz częściej poszukuje się nowych atrakcyjnych miejsc i ścieżek do treningów w okolicy swojego mieszkania.

Mobilna siłownia

Do treningów na świeżym powietrzu, szczególnie latem, przekonuje się coraz więcej osób. W ramach zachęcenia mieszkańców do aktywności fizycznej, z inicjatywy miasta powstają specjalne strefy ”street workoutu”. Są to konstrukcje składające się z wielu drążków, drabinek  i prostych mechanizmów. W takim miejscu sprawdza się trening siłowy, ponieważ ćwiczenia bazują na własnej masie ciała. Przyrządy te, ze względu na specyfikę wykonywanych na nich ćwiczeń, kierowane są głównie w stronę młodych osób, jednak część z nich została przygotowana z myślą o starszych pokoleniach. Dobrym przykładem jest stacja do ćwiczenia ramion, na której dźwigamy całe ciało. Dzięki zastosowaniu odpowiednich dźwigni praktycznie każdy uniesie własny ciężar. Dobra lokalizacja „siłowni na świeżym powietrzu” skupia uwagę mieszkańców osiedli.

Bieganie w parach

Z każdym dniem na ulicach Wrocławia spotkać można coraz więcej biegaczy. Osoby regularnie uprawiające sport zapraszają swoich bliskich do dołączenia się w porannej przebieżce i skutecznie zarażają ich swoim sposobem na zdrowy tryb życia. Tak zgrane pary z czasem tworzą też większe grupy, aby bieganie sprawiało jeszcze więcej przyjemności. Najczęściej na miejsce treningu wybiera się wrocławskie parki, każde spotkanie odbywa się w nowym miejscu, w celu zwiększania dystansu, poznawania nowych miejsc czy ustalanianajlepszych ścieżek biegowych. Tego typu inicjatywy budują poczucie wspólnoty. Mają one też korzystny wymiarekonomiczny, ponieważ zachęcają ludzi do aktywności fizycznej bez dodatkowych kosztów. Osoby, którym podoba się ten rodzaj aktywności i chcą go kontynuować przez cały rok, szukają miejsc w pobliżu swojej okolicy, w których mogłyby regularnie biegać nie tylko latem.

Transport miejski

Latem chętniej przesiadamy się na rower – rezygnując z zatłoczonego autobusu czy tramwaju, wszelkie alternatywy dla pojazdów spalinowych pomagają w ochronie środowiska. Wspomniane bicykle są świetnymiśrodkiem transportu pozwalającym na szybkie poruszanie się po mieście, często szybciej niż samochodem. Dzięki ich mobilności ominiemy korki i ograniczymy emisję

zbędnych spalin. Umożliwia ona również bezpośrednie dotarcie do celu, bez tracenia czasu na przesiadki w inne linie tramwajowe czy autobusowe. Jeśli nie posiadamy własnego sprzętu, świetną alternatywą są rowery miejskie.

Rowerzyści mają do dyspozycji 76 stacji i 760 rowerów na terenie całego Wrocławia. 1 Regularne przejażdżki rowerem zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób sercowych, poprawiają naszą kondycję, a przede wszystkim pomagają w walce ze zbędnymi kilogramami. Jest to świetna rozrywka zarówno dla samotnych kolarzy, jak i dla całej rodziny.

Aktywna okolica

Osoby, które chcą żyć aktywnie i uprawiając sport, poszukują inwestycji, które zlokalizowane są w pobliżu parków bądź terenów rekreacyjnych. Deweloperzy reagują na potrzeby rynku tworząc osiedla, dedykowane dla ludzi, szukających miejsca do zamieszkania i równocześnie – trenowania. Przykładem takiej inwestycji są Apartamenty Dąbie.

– Nasza inwestycja znajduje się w otoczeniu dwóch dużych parków Wrocławskich – Szczytnickiego i Nadodrzańskiego. Dla osób aktywnych fizycznie, bliskość miejsc, w których mogą przeprowadzić trening na świeżym powietrzu jest atutem.

Dodatkowo w samym budynku znajduje się strefa rekreacyjna, która w swojej ofercie posiada fitness z sauną, jacuzzi i siłownię – komentuje Jakub Orski pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.. Kolejną zaletą tego osiedla, jest znajdująca się w sąsiedztwie Hala Stulecia. To doskonałe miejsce do rodzinnych spacerów, ale również aktywności w organizowanych tam licznych wydarzeniach kulturalnych.

Treningi na świeżym powietrzu są coraz popularniejsze, nie tylko dzięki sprzyjającej pogodzie, ale również dzięki atrakcyjnym trasom do biegania czy jazdy na rowerze, znajdujących się w okolicy mieszkania. Nowe trendy na rynku deweloperskim, które podkreślają bliskość sportowej infrastruktury są doceniane szczególnie przez osoby aktywne fizycznie. Takie rozwiązanie, pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a jak doskonale wiemy, w dzisiejszym modelu  życia każda sekunda jest ważna.

WPBM „Mój Dom” S.A.

Reklamy