TMT.ReStart’11

Jak przekonują organizatorzy, biznes jest cykliczny i rytmiczny. Prędzej czy później każdą firmę czeka restart czy to ze względu na dostosowywanie się do warunków rynkowych, inwestycję zewnętrzną czy wprowadzanie innowacji technologicznych.

Sztuką jest wprowadzać zmiany, które przynoszą przewagę konkurencyjną. O tym jak to robić, podczas panelu, dyskutowali biznesowi praktycy tacy jak Marek Borzestowski (inwestor, współzałożyciel i były prezes Wirtualnej Polski), Jacek Murawski (MCI Management), Dariusz Stolarczyk (NFI Empik Media & Fashion) czy Wojciech Eichelberger (psycholog, doradca biznesowy).

Zaakcentowano ludzki wymiar zmiany w firmie – managerowie i pracownicy mają tendencje do opóźniania zmian ze względów czysto psychologicznych. W europejskiej kulturze biznesowej restarty są powodem do skrępowania – tak samo jak upadek firmy powodem do wstydu.

Podczas TMT.ReStart’11 odbył się też regionalny pół finał New Europe Venture Contest. Do finału zakwalifikowały się dla start-upy: PlaceChallenge.com (wybór jury) i Cooklet.com (wybór publiczności). Finał konkursu odbędzie się w Warszawie w grudniu 2011, po pięciu regionalnych półfinałach obejmujących Czechy, Ukrainę, kraje nadbałtyckie, kraje Morza Czarnego i kraje bałkańskie.

Proseed był patronem medialnym TMT.ReStart’11

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com