V edycja World Usability Day we Wrocławiu

Inicjatorem jest UPA – Usability Professional’s Association. Celem WUD jest budowanie świadomości, promowanie oraz wspieranie projektów i rozwązań użytecznych, przyjaznych i zorientowanych na użytkownika. WUD ma charakter interdyscyplinarny i skierowany jest do specjalistów, marketerów i wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką użyteczności.

Do udziału w polskiej edycji wydarzenia, którego tematem przewodnim jest edukacja, zaproszono znanych i cenionych specjalistów z zakresu usability z Polski i z zagranicy. Wśród prelegentów pojawią się między innymi Neil Pawley – współpracował z W3C i jest autorem publikacji z zakresu projektowania serwisów czy Rolf Molich, autor bestsellerowej książki “User Friendly Computer Systems” i współtwórca metod heurystycznej oceny Nielsena.

Problematyka konferencji obejmuje najbardziej aktualne zagadnienia związane z użytecznością stron www. Eksperci będą rozmawiać m.in. o: projektowaniu serwisów internetowych z zamierzeniem dopasowania do zachowań i potrzeb użytkowników. Określą, jak na przestrzeni ostatnich lat wyglądał proces projektowania stron www. czy jak zmieniało się podejście społeczeństwa do serwisów internetowych oraz technologii. Specjaliści przeanalizują zachowania związane z kulturą i sprawdzą, w jaki sposób ten element wpływa na użyteczność.

Ponadto w ramach konferencji organizator przewidział gry i konkursy, w których do wygrania będą m.in. licencje Axure i JustProto, oraz książki.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorem konferencji jest agencja Janmedia Interactive oraz blog Webusability.

Szczegółowe informacje i program konferencji dostępne są na stronie internetowej www.wud2011.pl.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com