Wold Usability Day 2011 – relacja

Wydarzenie stanowi część światowego cyklu, obchodzonego rok rocznie w drugim tygodniu listopada, którego inicjatorem jest UPA – Usability Professional’s Association.

Dzień otworzyły zajęcia praktyczne – cztery warsztaty w równoległych sesjach, dla podstawowych i zaawansowanych użytkowników.

Początkujący uczestnicy mieli do wyboru dwa warsztaty. Na zajęciach Jakuba Mielczarka z Janmedia Interactive mogli dowiedzieć się jak praktycznie stosować metody i narzędzia wykorzystywane przy projektowaniu zorientowanym na użytkownika, a u Wiesława Koteckiego (Use Lab) w duecie z Dominikiem Paszkiewiczem (Akces Lab), jak łączyć użyteczność i uniwersalną dostępność informacji i usług.

Osoby posiadające już wiedzę w tematyce sprawdzały jak dobrymi specjalistami usability są u Rolfa Molicha z Dialog Design. Natomiast zainteresowani tematyką projektowania na urządzenia mobilne mogli ją zgłębić u Jakuba Andrzejewskiego i Macieja Wrzalika z BLStream. W sumie uczestnicy praktykowali przez 3 godziny.

Cykl prelekcji otworzył Neil Pawley z Foolproof, który w swojej prezentacji tłumaczył istotę poznania i zrozumienia potrzeb użytkownika w kontekście międzykulturowym. Następnie wystąpiła Anna Liszewska z Janmedia Interactive, która opowiadała o wpływie User Centered Design na rzeczywistość i w mini konkursie dla pilnych słuchaczy rozdała licencję Axure. Wiesław Kotecki tłumaczył jak powinno wyglądać oraz jak ważne i skuteczne (lub nie) jest projektowanie do wielu kanałów komunikacji i sprzedaży.

Drugą część wykładów rozpoczął gość specjalny – Rolf Molich z Dialog Design. W swojej prezentacji, angażującej wszystkich słuchaczy zgromadzonych na sali, wytykał mity w testach z użytkownikami. Rozbudzoną po wystąpieniu gościa specjalnego publiczność płynnie przejął Jakub Andrzejewski z BLStream, który opowiadał o swoich doświadczeniach z mobilnymi prototypami interaktywnymi. Konferencję zamknął wykład Sebastiana Dauma z Fortune Cookie Poland pokazując praktycznie metodę szacowania wydajności systemu człowiek-komputer o nazwie KLM (Keystroke-Level Model).

Prezentacje i video z konferencji będą już nie długo dostępne na stronie wud2011.pl a relację foto można zobaczyć na Facebooku.

Kolejna edycja konferencji już za rok.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com