Prowadzisz własną firmę i szukasz sposobu, który pozwoli Ci rozwiązać kwestie prawne w swoim przedsiębiorstwie? A może zastanawiasz się, czy Twoja firma w ogóle potrzebuje prawnika? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pomożemy Ci je rozwiać. Sprawdź, kiedy Twoja firma może potrzebować prawnika i w jaki sposób możesz zapewnić przedsiębiorstwu dobrą opiekę prawniczą.

Kiedy firma potrzebuje opieki prawnika?

Biznes rządzi się własnymi prawami i nikt nie wie o tym lepiej niż przedsiębiorca. Jeśli zastanawiasz się, czy Twoja firma potrzebuje prawnika, to odpowiedź może być tylko jedna… Opieka prawna jest w przedsiębiorstwie kwestią pierwszorzędną. Jest równie istotna, co zabezpieczenie systemu i wewnętrznych danych silnym oprogramowaniem antywirusowym.

W wielu przedsiębiorstwach zagadnienia prawne są na porządku dziennym. W biznesie każdy dzień przynosi coś nowego i obfituje w dobre, jak i złe niespodzianki. W firmie każdego dnia podpisuje się niezliczone ilości dokumentów, a przedsiębiorca nieustannie ma do czynienia z nieuczciwymi kontrahentami i niezadowolonymi klientami, z których wielu – słusznie lub nie – straszy złożeniem zażalenia lub pozwu do sądu… Przedsiębiorca nawiązuje również nowe współprace biznesowe, a każda z nich musi być zabezpieczona odpowiednio sformułowaną umową. Trzeba sporządzić i dokładnie przeanalizować każdy dokument, omówić go z prawnikiem i zamieścić stosowne zapisy, które skutecznie zabezpieczą interesy firmy. Zdarzają się również problemy z pracownikami i wiele nagłych sytuacji, gdy bez wątpienia będzie potrzebna porada prawna. Każdy przedsiębiorca wiele razy będzie potrzebował pomocy eksperta z dziedziny prawa pracy, prawa handlowego, prawa gospodarczego i spółek.

Zewnętrzna kancelaria adwokacka czy prawnik na etacie?

Jeszcze do niedawna w wielu firmach można było spotkać prawników zatrudnionych na etat. Zajmowali się oni obsługą prawną całego przedsiębiorstwa. Dziś coraz częściej wybiera się jednak kancelarię zewnętrzną, która oferuje opiekę prawną online i gwarantuje takie dogodności, jak całodobowa infolinia prawna, obsługa drogą elektroniczną i wideoporady. Jest to ogromne udogodnienie, gdyż zatrudnienie prawnika, nawet na pół etatu, niesie ze sobą spore koszty. Wybierając kancelarię, nie trzeba szkolić pracowników z odpowiednich dziedzin prawa, gdyż przedsiębiorca ma zapewnioną opiekę prawną ze strony ekspertów, którzy doskonale znają specyfikę biznesu i specjalizują się w najbardziej pożądanej gałęzi prawa. Jeżdżenie do kancelarii adwokackiej również nie jest najprostszym pomysłem. Przedsiębiorca nie zawsze ma na to czas, a na pewno nie wtedy, gdy sprawa jest nagła, pilna i niecierpiąca zwłoki. Kompleksowa opieka, wideoporady i infolinia prawna czynna 24 godziny na dobę zdecydowanie jest lepszym rozwiązaniem.

Gdzie szukać pomocy i zapewnić stałą obsługę prawną firmy?

Na rynku nie brakuje kancelarii adwokackich, które oferują tego typu usługi, gdyż jest to bardzo efektywny i wyjątkowo sprawny model działania. Infolinia prawna i wideoporady dają przedsiębiorcy poczucie bezpieczeństwa, gdyż ma on zapewnioną pomoc zawsze wtedy, gdy jej potrzebuje. Wśród polskich przedsiębiorców coraz większą popularność zyskuje infolinia Lex Secure.  Infolinia prawna 24h i wideoporady prawne przygotowane przez kancelarię Lex Secure zapewniają szybką realizację usługi bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Przedsiębiorca może zaczerpnąć porady doświadczonych radców prawnych i adwokatów za pośrednictwem maila, konsultacji telefonicznej lub wideorozmowy przez Internet. W każdej sytuacji, o każdej porze dnia, uzyska profesjonalną pomoc z zakresu:

  • prawa pracy
  • prawa handlowego
  • prawa gospodarczego
  • prawa spółek handlowych
  • i wielu innych dziedzin prawa.

Pełen zakres zostaje oczywiście określony indywidualnie w zależności od charakteru działalności, profilu firmy i oczekiwań klienta. Co więcej, infolinia Lex Secure to nie tylko infolinia prawna i wideoporady, gdyż kancelaria oferuje kompleksową obsługę. Zespół doświadczonych adwokatów i radców prawnych zajmie się zarówno rozwiązywaniem bieżących problemów, jak i również sporządzi opinię prawną, umowę lub przygotuje wszelkie niezbędne dokumenty, takie jak pisma do instytucji publicznych, sądów, czy organów administracji. Usługa zostanie zrealizowana w błyskawicznym tempie, a wszelkie przygotowane dokumenty będą sygnowane przez adwokatów i radców prawnych i dostarczone drogą elektroniczną. Zdarza się również, że prawnicy pomagają przedsiębiorcy w procesie windykacji wierzytelności.

Taka forma opieki prawnej bez wątpienia jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy. Infolinia Lex Secure i nieograniczony dostęp do ekspertów gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i szybką pomoc w każdej sytuacji.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z  lexsecure.pl


Zobacz również