Aktualności Technologia

4Mobility rozszerza współpracę z BMW i MINI

Car sharing – czyli wynajem auta na minuty – odbywa się za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej, a wszystko począwszy od rezerwacji aż po otwarcie i zamknięcie auta wykonujemy przy użyciu smartfona. Samochód można wypożyczyć nawet na 15 minut. Takie rozwiązania stosowane są z powodzeniem przez użytkowników prywatnych i biznesowych w całej Europie, gdzie z usług wynajmu aut na minuty korzysta już ponad 2, 1 mln osób. Według prognoz, w 2020 roku liczba użytkowników może wzrosnąć nawet do 15 milionów.

„Prowadzenie nowatorskiego biznesu wymaga otwartego umysłu, ciężkiej pracy oraz determinacji we wdrażaniu starannie przemyślanych rozwiązań. Uważnie analizujemy potrzeby naszych klientów i na tej podstawie wybieramy lokalizacje kolejnych baz. Fakt, że 4Mobility i oddział BMW Group w Polsce poszerzają współpracę w zakresie dostępnych aut jest dla nas niezwykle istotny. Flota 4Mobility Premium zostanie rozbudowana do końca roku o co najmniej 50 nowych aut BMW i MINI. Otwieramy bazy w miejscach, w których obserwujemy największe zapotrzebowanie warszawiaków na nowoczesną mobilność – przy węzłach komunikacyjnych, stacjach metra, w okolicach centrów biznesowych czy przy centrach handlowych” – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

Car sharing stał się ważnym elementem sieci transportu miejskiego. Przewiduje się, że w 2020 roku w Europie z usługi korzystać będzie 15 mln użytkowników, a jedno współdzielone auto już dziś niejednokrotnie zastępuje nawet 12 prywatnych pojazdów. To innowacyjne uzupełnienie systemu miejskiej mobilności może też znacząco poprawić jakość przemieszczania się oraz komfort życia mieszkańców aglomeracji. Dzięki korzystaniu z usług car sharing uwalniane jest od 80 do 160 m2 miejsc parkingowych w centrum miasta[1]. Dodatkowo, współdzielenie samochodów może również poprawić jakość powietrza w aglomeracjach – dzięki redukcji liczby prywatnych aut na ulicach emitowane jest od 7,6% do 36%[2] mniej zanieczyszczeń.

„BMW Group od dłuższego czasu angażuje się w poszukiwanie i wdrażanie rozwiązań w zakresie nowoczesnego transportu. Współczesne miasta są doskonałym polem do testowania innowacji, a car sharing z pewnością jest jedną z nich. Zdecydowaliśmy się na kontynuację i rozszerzenie współpracy z 4Mobility z uwagi na bardzo dobre doświadczenia z dotychczasowej współpracy i coraz większe zainteresowanie użytkowników współdzielonymi autami na minuty. Doceniają oni m.in. wysoką jakość wykonania, komfort jazdy i niezawodność samochodów BMW oraz MINI dostępnych w ramach usługi 4Mobility” – mówi Karol Kostrzewa, kierownik sprzedaży korporacyjnej w BMW Group Polska.

Innowacyjna usługa 4Mobility – auto na minuty:

 • Dedykowana dla osób prywatnych oraz firm
 • 40 samoobsługowych baz wynajmu aut zlokalizowanych przy kluczowych węzłach komunikacyjnych, centrach handlowych i najważniejszych punktach biznesowych Warszawy
 • Rezerwacja oraz otwieranie auta za pomocą aplikacji na smartfonie
 • Wypożyczenie samochodu nawet na 15 minut
 • Niskie koszty i wygoda użytkowania
 • Użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans
 • Bezpłatny zwrot w obrębie dzielnicy Śródmieście lub w bazach 4Mobility
 • Samochody marki BMW i MINI
 • Do 100 samoobsługowych baz i do 300 aut do końca 2017 r., w tym rozwój usługi w innych miastach Polski
 • Usprawnienie mobilności 

Car sharing w Europie:

 • Atrakcyjna alternatywa dla samochodów, taksówek i komunikacji zbiorowej
 • Innowacyjny sektor w fazie rozwoju
 • Ponad 2,1 mln użytkowników
 • 31 tys. dostępnych samochodów
 • Do 2020 roku 15 mln użytkowników i 240 tys. aut w Europie

4Mobility to nowoczesne podejście do mobilności – samochód wypożycza się nawet na 15 minut, a wszystko – łącznie z otwarciem auta – odbywa się za pomocą aplikacji na smartfonie. Rejestracja i zrobienie rezerwacji zajmują kilka minut, a użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com