Rozpoczynając kolejny etap rozwoju marki OMEN, firma HP przedstawia komputery stacjonarne OMEN 25L i 30L, zaprojektowane z myślą o wymagających graczach. Nową ofertę idealnie uzupełnia monitor QHD OMEN 27i z odświeżaniem 165Hz, wsparciem NVIDIA® G-SYNC® i czasem reakcji na poziomie 1ms. W związku z tym, że w ostatnim czasie ludzie spędzają więcej czasu w domu, wzrosła również liczba godzin poświęcanych na granie – jako formy rozrywki i sposobu pozostania w kontakcie z innymi ludźmi. Pod koniec marca 2020 r. Steam ustanowił nowy rekord z liczbom ponad 23,5 miliona aktywnych użytkowników, co stanowi wzrost (o ponad trzy miliony osób) w porównaniu z liczbą użytkowników sprzed zaledwie dwóch tygodni3. Najnowsze urządzenia OMEN są wyposażone w bardzo wydajne komponenty i technologię najwyższej jakości, które zaspokoją potrzeby wszystkich graczy, zarówno weteranów, jak i nowicjuszy. Marka OMEN nieustannie się rozwija, budując najlepszy ekosystem rozwiązań sprzętowych i programowych, aby móc zaspokoić potrzeby wszystkich graczy, szczególnie w czasach, gdy utrzymanie kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi bez wychodzenia z domu stało się tak istotne” – tłumaczy  Kevin Frost, wiceprezes i dyrektor generalny Consumer Personal Systems, HP Inc. „Najnowszy komputer OMEN Gaming Desktop zawiera komponenty Cooler Master, WD_Black z Western Digital oraz HyperX®, co potwierdza naszą determinację, by dostarczać graczom wyłącznie narzędzia najwyższej klasy.”    Z MYŚLĄ O JAK NAJLEPSZEJ WYDAJNOŚCI  Nowe komputery stacjonarne OMEN, z udoskonalonymi rozwiązaniami termoregulacji i beznarzędziową konstrukcją, oferują graczom wybór wersji 25 i 30L (pojemność mierzona w litrach). Wiele opcji obudowy, w tym model 30L z przednią ramką ze szkła hartowanego i szklanym panelem bocznym z powłoką EMI, pozwalają wyeksponować staranne poprowadzenie kabli i spójność kolorów. Nowe komputery stacjonarne OMEN to: 
 • Świetna wydajność: dzięki niesamowitej grafice z układem NVIDIA® GeForce® RTX 2080 Ti lub grafiką AMD Radeon™ RX 5700 XT; optymalnej mocy obliczeniowej potrzebnej w czasie  gry, którą zapewnia nowy procesor Intel® Core™ i9-10900K 10. generacji z maks. 5,3 GHz4, 10 rdzeniom5 i 20 wątkami lub najnowszym procesorom AMD Ryzen™ 9 39006, z 12 rdzeniami i 24 wątkami.
 • Komponenty najwyższej jakości: Po raz pierwszy w urządzeniach OMEN dostępny jest konfigurowalny system chłodzenia procesora od Cooler Master: 92mm (chłodzenie powietrzem) i 120mm (chłodzenie cieczą) i zasilacz Cooler Master 80 PLUS Platinum PSU o mocy 750W; z nawet 64 GB pamięci XMP HyperX® FURY DDR4-3200 MHz z RGB. Błyskawiczny dostępem do ważnych plików dzięki maksymalnie dwóm dyskom SSD WD_Black PCIe M.2 o pojemności 2 TB7. 
 • Odświeżone OMEN Command Center: Komputery można dostosować do indywidualnych potrzeb, za pomocą sterowania oświetleniem w sześciu strefach, obejmujących logo z przodu, wentylator przedni, wnętrze PC, chłodzenie procesora, pamięci i karty graficznej8, a także dzięki pięciu unikalnym trybom tego oświetlenia. Intelligent Overclocking9,10 oferuje najlepszą możliwą wydajność, wykorzystując opatentowany algorytm do zidentyfikowania najwyższego optymalnego ustawienia dla procesora i dostosowanie do potrzeb użytkownika. Wentylator9 może pracować w trybie cichym, normalnym i turbo. Zawiera najnowsze funkcje OMEN Command Center11 obejmujące: Remote Play12, My Games13, Profiles14, Coaching15, and Rewards16.
  OMEN 30L Desktop -3OMEN Gaming Desktop został dopracowany w najmniejszych szczegółach: gumowe nóżki o wysokości 15 mm zapewniają jeszcze lepsze chłodzenie podzespołów   ZAPROJEKTOWANY POD KĄTEM WCIĄGAJĄCYCH GIER  Monitor OMEN 27i został wyposażony w panel Nano IPS, który oferuje gamę kolorów DCI-P3 98%17, aby zapewnić głębsze i bardziej dokładne kolory, z o 25% szerszą gamą kolorów niż sRGB i mniejszą degradacją kolorów pod różnymi kątami widzenia. Stworzony z myślą o zwycięzcach dzięki następującym funkcjom:  
 • Szczegółowość: rozdzielczość Quad HD18 (2560 x 1440) i jasność 350 nitów monitor ożywi świat każdej gry. 
 • Wyraźne efekty: płynna rozgrywka dzięki kompatybilności z NVIDIA® G-SYNC®2, która sprawia, że zacinanie się ekranu, opóźnienie i zamazany obraz odchodzą w niepamięć. Ponadto, dla wielu graczy najważniejsze są czas reakcji i odświeżanie, a nowy OMEN 27i oferuje odpowiednio 1ms i 165Hz19.
 • Kompaktowa konstrukcja: dostępny w kolorze głębokiej czerni monitor o przekątnej 27 cali, z regulowaną podstawką złożoną z dwóch wąskich kolumn i czterema łatwo dostępnymi odchylanymi portami. Dodatkowo, za pomocą OMEN Command Center11 można sterować podświetleniem tylnego, diamentowego panelu oraz z opatentowaną funkcją asystenta celowania, która tworzy siatkę o niestandardowym kształcie i kolorze.
  OMEN 27i Monitor - 6Monitor dla graczy OMEN 27i to kombinacja panelu OMEN IPS o rozdzielczości QHD i częstotliwości do 165 Hz, który oferuje wysublimowaną kolorystykę oraz niesamowitą płynność.   JESZCZE WIĘCEJ FUNKCJI  Odświeżony interfejs OMEN Command Center pokazuje teraz stronę domową z informacjami o najnowszych wydarzeniach, produktach i eventach z OMEN Squad, a wszystko to w ramach jednej aplikacji. Dodatki obejmują:
 • My Games: sprawia, że granie w gry ze Steam, Epic Games Store, Origin, Uplay lub instalowane ich bezpośrednio na PC19 jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej dzięki jednej prostej lokalizacji, pozwalającej uruchomić je wszystkie.  
 • My Gear: kompleksowe narzędzie do zarządzania urządzeniami do gier OMEN, do usprawnienia przesyły danych, sterowania oświetleniem i wentylatorami, a nawet tworzenia własnych profili. 
 • My Services: zwiększa satysfakcję z grania dzięki funkcjom Coaching15 i ulepszonym nagrodom w ramach Rewards16. Remote Play12, wcześniej znana jako Game Stream, umożliwia korzystanie z komputera OMEN jako osobistej chmury do grania z innego komputera, a także jest dostępna za pośrednictwem Google Play i Apple App Store. 
Więcej informacji o ekosystemie OMEN, obejmującym komputery do gier, monitory i akcesoria, znajduje się na nowej, dedykowanej stronie omen.com (póki co niedostępna w języku polskim).  OMEN Command Center_1   Ceny i dostępność20
 • Komputer stacjonarny OMEN 25L ma być dostępny w Polsce w maju w cenie od 4199 PLN. 
 • Komputer stacjonarny OMEN 30L ma być dostępny w Polsce w maju w cenie od 4399 PLN. 
 • Monitor OMEN 27i ma być dostępny w Polsce w maju w cenie ok. 2499 PLN. 
 

Zobacz również