„Dobry smartfon za niewielkie pieniądze” to często oksymoron. Od lat rynek telefonów komórkowych jest bardzo spolaryzowany. Do wyboru mamy doskonałe (lecz drogie) flagowce lub tanie (lecz często niezbyt wydajne) telefony zaprojektowane z myślą o oszczędnych użytkownikach. Mate 10 Lite jest urządzeniem, któremu z pewnością warto przyjrzeć się bliżej, jeżeli nie chcemy wydać fortuny na nowy telefon, lecz równie niechętnie pójdziemy na kompromisy dotyczące wydajności.
O modelu Huawei Mate 10 Lite
Huawei Mate 10 Lite to tańsza wersja telefonu Mate 10, który zadebiutował na rynku ponad dwa lata temu. Atrakcyjna cena, w jakiej można obecnie nabyć ten telefon – w sklepach i salonach głównych operatorów, powoduje, że warto się nad nim pochylić. Mate 10 Lite to urządzenie, które sytuuje się w obrębie średniej półki cenowej. Ma ono ośmiordzeniowy procesor Kirin 659 oraz 4 GB RAM i pracuje pod kontrolą najpopularniejszego systemu operacyjnego w Polsce – Androida. Do dyspozycji mamy dobre aparaty, dość duży wyświetlacz oraz czytnik linii papilarnych. W teorii jest to więc wszystko, czego potrzebujemy, żeby korzystać z nowego smartfona.
Aparaty
Huawei Mate 10 Lite ma oczywiście dwa aparaty – główny umiejscowiony z tyłu obudowy oraz przedni, którego obiektywy znajdują się na belce w górnej części telefonu. Tak, „obiektywy”, bo w przeciwieństwie do budżetowych konstrukcji typu lite od innych producentów, Mate 10 Lite jest wyposażony w podwójny aparat zarówno z przodu, jak i z tyłu. Np. konkurencyjny telefon od Xiaomi – Mi 8 Lite, ma bardzo podobny aparat główny, jednak aparat do selfie to tylko jeden obiektyw.
Wyświetlacz
Trudno o jednoznaczną ocenę wyświetlacza w tym modelu. Ekran o przekątnej 5,9 cala jeszcze niedawno uchodziłby za bardzo duży, lecz dziś na rynku znajdziemy już przede wszystkim nowości z ekranami, które przekraczają sześć cali. Dodatkowo technologia IPS LCD, choć ma swoich zagorzałych zwolenników, ustępuje AMOLED-om. Z drugiej strony parametry wyświetlacza, w który wyposażono telefon Huawei Mate 10 Lite, pozytywnie zaskakują. Przykładem mogą być dobre zagęszczenie pikseli (ok. 409 ppi) oraz maksymalna rozdzielczość 1080x2160 pikseli. Na pewno nie ma się więc czego wstydzić.
Praktyczne dodatki
Kolejnym powodem, dla którego warto kupić Huawei Mate 10 Lite, jest komplet potrzebnych dodatków. Czytnik linii papilarnych umieszczono z tyłu, dzięki czemu szybko i bezpiecznie odblokujemy urządzanie. W przeciwieństwie do wielu współczesnych smartfonów Mate 10 Lite posiada normalne wejście słuchawkowe (3,5 mm), co pozwoli podłączyć każde słuchawki bezpośrednio do telefonu.  

Materiał zewnętrzny

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm

Zobacz również