Reklamy
Technologia

Jak zadbać o bezpieczeństwo danych?

Współczesne firmy muszą spełnić wiele warunków, aby zadbać o płynne działanie i efektywność pracy – bezsprzecznie niezbędny jest bezpieczny dostęp do Internetu. Nie oznacza to konieczności inwestowania w specjalne urządzenia – alternatywą jest Orange Network Security. 

Zabezpieczenia nie muszą kosztować majątku  

Aby zadbać o bezpieczeństwo danych, firma nie musi inwestować ogromnej kwoty w dodatkowy sprzęt. Wiele problemów związanych z IT security to wynik między innymi niewiedzy, nieuwagi czy przypadkowych czynności pracowników danego przedsiębiorstwa. Ich działania mogą doprowadzić do awarii, przerw w pracy firmy, a nawet strat – zarówno wizerunkowych, jak i finansowych. Wiele przedsiębiorstw zastanawia się czy przeznaczyć środki ze swoich budżetów na zabezpieczenia przed cyberprzestępczością – to co je powstrzymuje to obawa przed wysokością i opłacalnością takich działań.  

Większy poziom bezpieczeństwa firmowego Internetu  

Godną rozważenia alternatywą może okazać się propozycja od Orange dla Firm – Orange Network Security. W ramach jednej oferty – od tego samego i już sprawdzonego dostawcy, firma może korzystać zarówno z dostępu do Internetu, jak i z rozwiązań IT security. Więcej na temat tej usługi można przeczytać tutaj: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/cyberbezpieczenstwo/it-security-animacja/  

Usługa ta ma zapewnić przedsiębiorstwom lepszy poziom bezpieczeństwa firmowego Internetu bez konieczności zakupu i podłączania specjalnych urządzeń. Na tę opcję mogą zdecydować się posiadacze usług – Biznesowy VPN, Miejski Ethernet i Prywatny APN, gdyż funkcjonuje ona w oparciu o systemy znane i wdrożone w sieci Orange.  

Płynnie i efektywnie – brak przerw w pracy 

Elastyczność i skalowalność. Usługa Orange Network Security dostępna jest w trzech pakietach i można zdecydować się na wersję najlepiej dopasowaną do wielkości, rodzaju działalności i potrzeb danej firmy. Każdy z nich ma inny zakres funkcjonalności – do wyboru jest Basic, Standard oraz Premium. Propozycję tę wyróżnia też elastyczność. W każdej chwili można też zwiększyć wcześniej wybrany pakiet, jeśli firma się rozrośnie i poszerzy swoją działalność.  

Co obejmuje pakiet podstawowy? Już w pakiecie podstawowym klient ma zapewniony m.in. nowej generacji firewall, dostęp do panelu zarządzania i centralnego punktu kontroli Internetu w firmie. Można też określić, jakie rodzaje stron i aplikacji pozostaną dla pracowników dostępne. Gwarantowane jest też wsparcie najlepszego zespołu specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa – CERT Orange Polska, co pozwala na płynną pracę bez zaskakujących przestojów. 

Reklamy