Posiadanie własnej strony internetowej to już niemal obowiązek w przypadku firm. Coraz więcej osób prywatnych również uruchamia własne serwisy www. Dzięki takim narzędziom, jak kreator, nie jest to wcale trudne. W Internecie działa już ponad 1,5 mld stron www na świecie i nieustannie ich przybywa. Warto przypomnieć, że w 1992 roku było ich zaledwie 10 (źródło: https://mobirank.pl/2019/08/22/ile-jest-stron-internetowych-na-swiecie-stan-na-sierpien-2019/). Również w Polsce każdego miesiąca uruchamiane są nowe strony internetowe. Wiele z nich to komercyjne projekty, ale część to po prostu serwisy prowadzone przez pasjonatów. Dziś każdy może uruchomić własną witrynę i nie potrzebuje do tego tak naprawdę żadnej wiedzy na temat programowania. Wystarczy wykorzystać takie narzędzie jak kreator stron www. Udostępniają je renomowani dostawcy usług internetowych (np. Domeny.pl), a do tego często można przez pewien okres testować taki kreator za darmo. Kiedy zatem warto z niego skorzystać?

Brak umiejętności technicznych

Jednym z argumentów przemawiającym za tym, żeby użyć kreatora do tworzenia własnej strony internetowej, jest po prostu brak umiejętności przygotowania takiej strony samodzielnie. Nie wszyscy muszą przecież znać się na kodowaniu, tworzeniu grafiki, wgrywaniu plików na serwer. Jeśli nie potrafimy samodzielnie wykonać i uruchomić stronę www, konieczne będzie wynajęcie do tego profesjonalisty, który zajmuje się projektowaniem i programowaniem witryn www. Niestety, w ten sposób jesteśmy uzależnieni od zewnętrznego wykonawcy i do tego często drogiego. Problem rozwiąże jednak dobry kreator stron www. Tego typu narzędzie ma zwykle prostą obsługę i pozwala samodzielnie przygotować nawet rozbudowany serwis. Najczęściej można wybierać spośród wielu różnych szablonów, a do tego otrzymujemy stronę przystosowaną do wyświetlania na urządzenia mobilne.

Ograniczony budżet

Jeśli chcemy uruchomić własną stronę internetową, ale nie mamy na to zbyt wiele środków, wynajęcie specjalisty, który nam w tym pomoże, będzie po prostu niemożliwe. Usługi specjalistów IT nie są wcale tanie. Na zaprojektowanie strony www trzeba nierzadko przeznaczyć kilka tysięcy złotych, a to przecież nie koniec kosztów, bo konieczne jest wykupienie domeny, serwera itd. Przy ograniczonym budżecie na rozruch serwisu kreator stron www jest najlepszym rozwiązaniem. Można wybrać pakiet kreatora dostosowany do naszych potrzeb, a do tego koszty rozkładają się w czasie, ponieważ dokonuje się miesięcznej, kilkudziesięciozłotowej opłaty.

Brak czasu

Dobrym argumentem przemawiającym za skorzystanie z kreatora stron www jest po prostu brak czasu. Jeśli nawet potrafimy zaprojektować i wykonać witrynę internetową, nie zawsze będziemy mogli wygospodarować odpowiednią ilość czasu na takie zajęcia. Tymczasem wykonanie własnej strony www nie trwa jednego dnia, tylko dużo dłużej. Skorzystanie z kreatora stron www to rozwiązanie ekonomiczne, szybkie, a do tego często gwarantujące wysoki poziom przygotowania witryny. Mało tego, czasami wraz z kreatorem można zakupić w pakiecie hosting i domenę, co jest najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Zobacz również