Reklamy
Aktualności Technologia

Laptopy Dell Inspiron – cechy, zalety, zastosowania

Pracownicy marketingu, przedsiębiorcy, handlowcy i szkoleniowcy, często potrzebują komputera mobilnego, który będzie zarówno ich codziennym narzędziem pracy, jak i wsparciem sprzedażowym, podczas prezentacji oferty.

Wybór takiego sprzętu powinien być doskonale przemyślany – chyba każdy przedstawiciel handlowy, spotkał się wielokrotnie z sytuacjami, gdzie sprzęt odmawiał posłuszeństwa podczas rozmowy z interesantami. Chociaż sytuacja, w której komputer zacina się przy przewijaniu slajdów prezentacji, nie jest spowodowana brakiem kompetencji pracownika, to wygląda ona nieprofesjonalnie i może zniechęcić rozmówcę.

Warto więc wybierać sprzęt, który spełni wszystkie oczekiwania najbardziej wymagającej grupy odbiorców – mowa oczywiście o pracownikach i właścicielach małych, średnich i dużych firm, którzy potrzebują sprzętu charakteryzującego się płynną pracą, szybkością i wydajnością. Przyjrzyjmy się więc głównemu liderowi, który często wybierany jest przez przedsiębiorców jako sprzęt dla wymagających użytkowników – mowa oczywiście nt. komputera Dell Inspiron.

Uwaga! Najważniejsze, to posiadać sprzęt odpowiednio dopasowany do stylu pracy i zadań. W wyborze odpowiedniego rozwiązania może pomóc konsultant technologiczny. Jeśli firma nie posiada kontaktu z dedykowanym specjalistą, to można poszukać online. Niektóre sklepy internetowe doradzają w tym zakresie – np. w gigam.pl można liczyć na pełne wsparcie doradcy, który pomoże wybrać odpowiednie laptopy, PC i akcesoria do firmy lub innych celów.

Hałas podczas pracy i temperatura, czyli dobrej jakości wentylacja

Głośna praca sprzętu jest wstępną informacją, że jest on bardzo mocno eksploatowany (nawet na granicy możliwości) lub system wentylacji jest zanieczyszczony. Zazwyczaj pojawia się wtedy wysoka temperatura pracy, która również nie sprzyja komputerom, więc w pierwszej kolejności warto odkurzyć go z pomocą sprężonego powietrza, ponieważ Dell Inspiron to mocna seria, która charakteryzuje się cichą pracą, niezależnie od wybranego modelu.

Pamięć, karta graficzna, dysk twardy i procesor

Jeśli laptop ma pracować wydajnie, warto wziąć pod uwagę mocny procesor (i5 lub i7 będzie odpowiednim wyborem, lecz warto zwrócić uwagę na ilość wątków i taktowanie, ponieważ im więcej, tym lepiej), minimum 8 GB pamięci RAM (najlepiej DDR4, lecz DDR3, będzie bardziej budżetowym wyborem) i kartę graficzną wysokiej jakości. Częstym zadaniem pracowników, jest przygotowanie i przedstawienie prezentacji multimedialnej, więc laptop musi poradzić sobie z programami graficznymi lub nawet aplikacjami do montażu wideo. Dysk twardy również ma znaczenie, jeśli chodzi o prędkość i płynność pracy, więc warto zadbać, by był to model SSD, który znacznie przebija szybkością klasyczne HDD. Dell Inspiron to produkt, który charakteryzuje się dużą różnorodnością wyposażenia i cen, rozbijając się na serię numeryczne: 3, 5, 7, z czego ostatnia jest skierowana do najbardziej wymagających osób.

Mocna karta graficzna i wysoka rozdzielczość nie tylko pozwolą na płynną pracę aplikacji do obróbki projektów graficznych i prezentacji, ale również przedstawią o wiele lepszą jakość klientowi – ładny obrazek w zaskakującej jakości, to przywiązanie uwagi do detali, które doceniane jest przez większość potencjalnych interesantów – ma to ogromny wpływ, na ich finalną decyzję sprzedażową. Doskonałym wyborem będzie model Dell Inspiron 7559 z kartą graficzną nVidia GeForce GTX 960M, która w połączeniu z nowoczesnym ekranem, pozwala użytkownikom na wykorzystanie rozdzielczości 4K.

Dodatki – podświetlana klawiatura i matowy ekran

Podświetlane klawisze to również jedynie dodatek, bez którego da się obejść, a niektórym pracownikom może to nawet przeszkadzać. Sprzęt jednak wygląda znacznie profesjonalnej, a zadaniem każdego przedsiębiorcy, marketingowca i handlowca, jest przekonanie swojego rozmówcy, że jest on profesjonalistą i zna się na rzeczy – dobrym pomysłem jest wybór modelu, który pozwoli na włączenie i wyłączenie tej funkcji.

Matowa matryca to coś, w co powinien zainwestować każdy, kto podróżuje ze swoim sprzętem i nie zawsze posiada gwarancję, że będzie pracować w przyciemnionym pomieszczeniu. Większość modeli Dell Inspiron z wyższej półki dysponuje takim wykończeniem, jednak warto zwrócić na niego uwagę, ponieważ odbijające się światło od błyszczącej matrycy to coś, co potrafi szybko zmęczyć oczy i wyprowadzić z równowagi najbardziej zatwardziałych pracowników.

Dell Inspiron to laptop, który sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i w każdej firmie. Należy jedynie wybrać model, który spełni oczekiwania użytkowników – a jest z czego wybierać!

Reklamy

Komentarze