Reklamy
Technologia

SES na nowo definiuje transmisje na żywo dzięki synchronizacji przekazów satelitarnych i OTT

Nowe rozwiązanie pomaga nadawcom i właścicielom praw do treści reagować na problem opóźnienia występującego pomiędzy różnymi ekranami, co ma kluczowe znaczenie dla transmisji strumieniowej na żywo za pośrednictwem protokołu IP.

Najnowsze rozwiązanie SES, które zostanie po raz pierwszy zaprezentowane na targach IBC2019 w Amsterdamie, umożliwia synchronizację transmisji over-the-top (OTT) i satelitarnej. Rozwiązanie polega na dostarczeniu sygnału IP do platform OTT z szybkością łącza satelitarnego, by zapewnić jak najlepsze wrażenia z oglądania transmisji na żywo. Nowe rozwiązanie nosi nazwę Satellite and OTT in sync (synchronizacja transmisji satelitarnej i OTT).

Wyzwaniem stojącym przed SES było uniknięcie nawet kilkusekundowego opóźnienia w transmisji przekazu na żywo oglądanego na różnych ekranach, które może zepsuć to doświadczenie. Unikatowe rozwiązanie SES gwarantuje nadawcom, że ich klienci będą mogli w pełni cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami podczas śledzenia swoich ulubionych wydarzeń. 

Opracowane przez SES rozwiązanie Satellite and OTT in sync przejmuje sygnał źródłowy kierowany do satelity i dystrybuuje go poprzez IP równolegle z przekazem satelitarnym. Dzięki zastosowaniu kodowania o niskich opóźnieniach i dodatkowych rozwiązań wprowadzanych do strumienia IP u źródła, możliwe jest dostarczanie treści do platform OTT synchronicznie z sygnałem satelitarnym. Technika ta eliminuje kilkusekundowe opóźnienia pomiędzy tradycyjnym przekazem telewizyjnym a innymi rozwiązaniami OTT o niskich opóźnieniach lub tradycyjnymi transmisjami OTT.

– W dzisiejszych czasach nadawcy dążą do rozwijania swojej oferty, zapewniając odbiorcom możliwie najlepsze doświadczenia podczas śledzenia transmisji na żywo. Ma to szczególnie istotne znaczenie w przypadku sportów premium. Gdy kibic ogląda ważny mecz na platformie OTT i słyszy okrzyki tłumu dobiegające z baru po drugiej stronie ulicy, z pewnością odczuwa spore rozczarowanie – mówi Ferdinand Kayser, CEO SES Video. – SES, jako dystrybutor hybrydowych treści wideo, może przetwarzać kontentu źródła zarówno na potrzeby transmisji satelitarnej, jak i OTT, pomagając nadawcom zapewnić odbiorcom unikatowe, spójne i satysfakcjonujące wrażenia.

SES jest liderem branży z globalnym zasięgiem obejmującym ponad 355 milionów gospodarstw domowych posiadających odbiornik telewizyjny (co odpowiada 1 miliardowi osób). Spółka transmituje ponad 8,2 tys. kanałów drogą satelitarną. Aktualnie, po niedawnej integracji spółki zależnej MX1 z SES Video, SES zarządza ponad 525 kanałami i zapewnia ponad 8,4 tys. godzin strumieniowej transmisji wideo drogą elektroniczną, w tym ponad 620 godzin transmitowanych na żywo wydarzeń i imprez sportowych premium dziennie. Wprowadzenie na rynek ujednoliconego rozwiązania w zakresie infrastruktury wideo i usług oznacza, że SES przyspieszy wdrożenie hybrydowych linearnych i nielinearnych usług oraz rozwiązań o zasięgu globalnym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat produktu: 

 

  • Zobacz prezentację na żywo na targach IBC2019, odwiedź SES na stoisku 1.B51.
  • Zarejestruj się na SES Tech Talk w piątek, 13 września w godzinach 16:45-17:30 czasu CEST, aby dowiedzieć się bezpośrednio od naszego eksperta tematycznego, w jaki sposób Satellite and OTT in sync umożliwia transmisję strumieniową OTT o niskim opóźnieniu wobec transmisji satelitarnej SES, pod adresem https://r1.surveysandforms.com/2f2nma50-4d41px02

 

 

Reklamy