Reklamy
Wydarzenia

Kongres Profesjonalistów IT – o nowych trendach i rozwiązaniach technologicznych

13 marca br. odbędzie się Kongres Profesjonalistów IT organizowany przez Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej. To wydarzenie, podczas którego twórcy nowoczesnych systemów oraz ci, którzy na co dzień z nich korzystają spotkają się, aby wymieniać się doświadczeniami i wspólnie poszerzać horyzonty. Udział w konferencji jest bezpłatny. Miejscem wydarzenia będzie Hotel Rzeszów.

Rzeszów – miasto innowacji, pretendujące do miana informatycznego zagłębia naszego kraju, będzie miejscem Kongresu Profesjonalistów IT, czyli spotkania osób zarządzających działami IT w firmach, instytucjach i organizacjach. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie nowoczesnych możliwości w komunikacji, tj. wideokonferencji, platform e-learningowych, streamingu czy też innowacyjnych systemów telekomunikacyjnych, a także dyskusja o przyszłości informatyzacji. Temat przewodni konferencji organizowanej przez Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej brzmi: Innowacyjne technologie komunikacyjne i informatyczne.

Kongres Profesjonalistów IT to inicjatywa, która ma przybliżyć nowości w branży IT, ze szczególnym uwzględnieniem bardzo dynamicznie zmieniającego się oprogramowania. Ciągle pojawiają się nowe funkcjonalności, inne możliwości, które w połączeniu na przykład z zyskującymi na popularności urządzeniami mobilnymi, mogą podnieść efektywność firmy i przyśpieszyć dynamikę wzrostu organizacji czy przedsiębiorstwa. Wiedza na ten temat z pewnością okaże się przydatna dla osób odpowiedzialnych za sferę IT w swoich firmach czy instytucjach – wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT.

 

Podczas wydarzenia odbędą się wystąpienia plenarne z udziałem ekspertów. W programie znajdą się także debaty poświęcone praktycznym aspektom wykorzystania nowoczesnych technologii.

Dla uczestników Kongres będzie również platformą do wymiany doświadczeń oraz okazją do porozmawiania z osobami, które tworzą oprogramowanie i znają je „od podszewki”. Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu i przyjazdu do Rzeszowa – miejsca, które mam nadzieje zainspiruje branże IT – podsumowuje Wojciech Materna.

Więcej informacji na temat Kongresu Profesjonalistów IT: http://www.kongresprofesjonalistowit.pl/

Reklamy