Wydarzenia

Nauka poprzez zabawę w świecie Minecraft w Blue City

Już 30 marca w Centrum Handlowym Blue City odbędzie się MyCraft Arena. Oprócz atrakcji osadzonych w świecie Minecraft, na uczestników wydarzenia będą czekały niespodzianki, takie jak wirtualna wycieczka po zbiorach Galerii Sztuki Średniowiecznej Muzeum Narodowego w Warszawie oraz bonusy dla użytkowników Cukierowo, gry dla najmłodszych, stworzonej we współpracy z psychologami.

Trzecia edycja MyCraft Arena to wydarzenie przeznaczone dla dzieci i rodziców. Wśród mini gier, konkursów i zabaw odnajdą się zarówno ci, którzy dopiero odkrywają możliwości Minecraft, jak i osoby, które poruszają się po nim bez problemów. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w rozgrywkach turniejowych oraz wziąć udział w licznych konkursach, warsztatach i zabawach plastycznych, w ramach których będą mogli stworzyć przedmioty znane im ze świata Minecraft. Będzie to też okazja do poznania historii i zasad gry oraz sprawdzenia, jak można wykorzystać jej walory edukacyjne. Na zwycięzców konkursów i rozgrywek turniejowych będę czekały atrakcyjne nagrody, wśród których znajdą się m.in. produkty ze świata Minecraft.

MyCraft Arena to również wiele innych atrakcji, zarówno w świecie wirtualnej rzeczywistości, jak i tym prawdziwym.

Starszych i młodszych miłośników kultury i sztuki ucieszy propozycja od Muzeum Narodowego w Warszawie. Za pomocą gogli i dedykowanej aplikacji VR (wirtualnej rzeczywistości)stworzonej przez firmę Tomorrow, przeniosą się z Blue City prosto do Galerii Sztuki Średniowiecznej. Tam, bez tłumów, będą mogli obejrzeć najciekawsze eksponaty i poznać ich historię.

Osoby korzystające z aplikacji Cukierowo również znajdą coś dla siebie. Użytkownicy tejgry zręcznościowej dedykowanej młodszym dzieciom będą mogli otrzymać specjalny kod, zapewniający graczowi dodatkowe korzyści.

MyCraft Arena to jedyne w Polsce, cykliczne wydarzenie dla społeczności Minecraft, zainicjowane i przygotowane przez spółkę Macro Games S.A., właściciela portalu MyCraft.pl. Przeznaczone jest dla miłośników tej gry komputerowej, która szybko zyskała grono wiernych fanów. Pozornie prosty świat, wykreowany z pikseli, niesie nieomal nieograniczone możliwości kreowania. Nic dziwnego, że szybko został on adaptowany na potrzeby rozwijania wyobraźni i edukacji. Najmłodsi za jego pomocą poprzez zabawę uczą się matematyki, programowania i rozwiązywania problemów. To nie jedyny projekt wspierający rozwój dzieci, w który zaangażowało się Macro Games S.A.

 

 

 

Obecnie dzieci chętnie sięgają po gry i różnego rodzaju aplikacje. Warto zatem wykorzystać je w sposób, który pozwoli na kształtowanie u nich odpowiednich umiejętności i postaw. Dobrym przykładem jest tutaj wspomniana już gra Minecraft, od której zaczęła się nasza przygoda z młodszymi graczami. Zdobytą wiedzę wykorzystujemy też w naszym kolejnym projekcie, jakim jest Cukierowo. W ramach zręcznościowej gry mobilnej, w kolorowym świecie Cukierowa najmłodsi ćwiczą m.in. refleks, skupienie uwagi i koncentrację oraz funkcje wykonawcze – wyjaśnia Agnieszka Zemsta, Prezes Zarządu Macro Games S.A. Głównym elementem gry są owoce, zatem kształtujemy odpowiednie nawyki żywieniowe u dzieci. Przekonujemy je, że owoce są dobre i że warto po nie sięgnąć – dodaje.

Wydarzenie MyCraft Arena opanuje centrum handlowe Blue City 30 marca. Rodzice i dzieci w godzinach od 10.00 do 20.00 będą mogli odwiedzić specjalną strefę na poziomie -1 oraz Macro Games Cube na 3 piętrze. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Macro Games S.A., właściciel portalu MyCraft.pl.

Partnerzy: Blue City, Muzeum Narodowe w Warszawie, Mattel Polska producent zabawek Hot Wheels, Tomorrow Sp. z o.o., Miasto Dzieci, Kurier365.pl.

***

Macro Games S.A. jest spółką notowaną na NewConnect. Realizuje zadania biznesowe w segmencie nowych technologii, gier i elektronicznej rozrywki. Tworzy swoją pozycję biznesową gromadząc w portfelu rozwiązania i technologie internetowe, związane z szeroko rozumianą działalnością w obszarach mediów elektronicznych. Jest właścicielem MyCraft.pl –  portalu i serwerów do gry Minecraft. W ramach zawartego z Microsoft porozumienia, od kwietnia 2016 roku organizuje wydarzenia, których celem jest rozwijanie, integracja i aktywizacja społeczności fanów gry Minecraft w Polsce.

Realizuje również innowacyjne projekty przeznaczone dla społeczności graczy. Jednym z nich jest gra Cukierowo. Powstała ona we współpracy z psychologiem dziecięcym i bazuje na najnowszych odkryciach badawczych psychologii. Osoba w nią grająca ćwiczy m.in. refleks, funkcje wykonawcze (kontrola i hamowanie) oraz skupienie uwagi, co znacząco przyczynia się do ogólnej poprawy funkcjonowania poznawczego.

 

Źródło obrazka: [internet]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com