Wydarzenia

Warsztaty UX – 14 czerwca we Wrocławiu

14 czerwca odbędą się drugie już Warsztaty UX we Wrocławiu – nieformalne spotkania dla osób zainteresowanych projektowaniem użytecznych interfejsów. Ich celem jest zmierzenie się z realnymi problemami i ćwiczenie umiejętności projektowych w praktyce. Tym razem uczestnicy będą zastanawiać się nad problemem Gumtree.pl, jednego z najpopularniejszych serwisów z ogłoszeniami.
Idea warsztatów powstała w WitFlow – wrocławskim studio zajmującym się projektowaniem i ewaluacją interfejsów. Celem organizatorów było stworzenie cyklicznego, darmowego wydarzenia, na którym będzie można spróbować swoich sił w rozwiązywaniu problemów typowych w pracy projektanta, a przy okazji pomóc partnerowi merytorycznemu w rozwiązaniu jego problemu. Zagadnienia są prawdziwe, a teoria ograniczona do minimum.

Chcieliśmy przybliżyć ludziom problemy, z jakimi naprawdę zmierza się projektant interakcji w codziennej pracy. Nie tylko te znane i opisywane, ale także te trudniejsze, które nie mają jednego prostego rozwiązania. – mówi Iga Mościchowska, współtwórca inicjatywy.

Pierwsze warsztaty UX, które odbyły się w marcu, w centrum coworkingu IdeaPlace pokazały, że formuła spotkań przypadła uczestnikom do gustu. 30 wejściówek rozeszło się w kilka sekund, lista rezerwowa liczyła sobie prawie 100 osób, a na samym spotkaniu frekwencja była niemal stuprocentowa. Na spotkanie przyjechali uczestnicy z Górnego Śląska, a nawet z Trójmiasta. Także partner merytoryczny pierwszych Warsztatów UX potwierdza walory spotkań.

Z naszego punktu widzenia warsztat był bardzo cenny. W normalnych warunkach trudno jest poznać tyle punktów widzenia – powiedział Artur Gołda z wrocławskiej firmy AXIT – eksperta w zakresie rozwiązań IT dla logistyki.

Uczestnicy Warsztatów projektują w grupach przez 2h, a wymęczone wysiłkiem głowy odpoczywają na afterparty – przy pizzy i napojach. Kolejna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności projektowych już wkrótce – 14 czerwca, w piątek, w centrum coworkingowym IdeaPlace odbędą się kolejne warsztaty UX.

Tym razem techniką, z którą zapoznają się uczestnicy, będzie sortowanie kart. A problem projektowy czeka nie byle jaki, bo zdiagnozowany przez WitFlow podczas badań użyteczności serwisu Gumtree.pl, prowadzonych dla właściciela serwisu – eBay Classifieds Group.

Zainteresowanych zmierzeniem się z tematem sortowania kart zapraszamy do śledzenia strony www.warsztatyux.pl i Facebooka: http://www.facebook.com/WarsztatyUX – zapisy ruszą na początku czerwca. Firmy, które chcą zostać partnerami merytorycznymi kolejnych warsztatów lub sponsorami tych wydarzeń zapraszamy do kontaktu poprzez formularz: http://warsztatyux.pl/kontakt/.
Do zobaczenia na Warsztatach UX #2 we Wrocławiu!
Fot:  IdeaPlace Wrocław, (c)Barbara Lubczańska

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com