Reklamy
Wydarzenia

Wrocław Startup Weekend: 24 – 26 maja

W dniach 24 o 26 maja, w placówce AIP BusinessLink we Wrocławiu, odbędzie się druga edycja Startup Weekend Wrocław, która zgromadzi kilkadziesiąt osób chętnych do ciężkiej pracy nad stworzeniem potencjalnego przedsiębiorstwa opartego na nowych technologiach.

Startup Weekend to cykliczna, międzynarodowa impreza przeznaczona dla otwartych, kreatywnych oraz przedsiębiorczych. Ten 3-dniowy event, trwający bez przerwy, polega na skompletowaniu zespołu, który w ciągu 54 godzin przygotuje fundamenty startupu, prototyp usługi, narzędzia, czy serwisu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki.

Impreza rozpocznie się w piątek wraz z otwartą sesją prezentacji, podczas której każdy uzyska możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na scenie przed innymi uczestnikami. Dzięki temu każdy z uczestników będzie miał szansę zainteresować swoją ideą innych i zbudować kompletny zespół, który będzie pracował nad przemianą pomysłu w rzeczywisty projekt. Na koniec pierwszego dnia wybrane zostaną najlepsze pomysły, nad którymi uczestnicy będą pracowali przez dalszą część weekendu. W niedzielę wieczorem drużyny, które dotrwały do końca, zaprezentują efekty prac przed ekspertami i jury aby otrzymać cenne komentarze. Najlepsi otrzymają praktyczne wsparcie – spotkania z inwestorami, wyjazdy branżowe oraz pakiet przydatnych usług do wykorzystania przez zespół!

Szczegóły: http://wroclaw.startupweekend.org

 

Reklamy