Reklamy
Aktualności

10 mln dolarów na rozwój technologii SafeSize dobierającej obuwie

Pozyskane środki firma przeznaczy na przyspieszenie ekspansji zagranicznej, zwiększenie zatrudnienia i rozwój produktu. W Polsce technologia SafeSize wykorzystywana jest w rozwiązaniu esize.me stosowanym przez eobuwie.pl.

SafeSize (safesize.com), globalny dostawca technologii do analizy i optymalizacji dopasowania obuwia, pozyskał 10 mln dolarów inwestycji w rundzie inwestycyjnej serii B. Wśród inwestorów znaleźli się m.in. 3TS Capital Partners i Convent Capital. Ostatnia runda jest wynikiem szybkiego rozwoju firmy.
SafeSize pomaga klientom tradycyjnych i internetowych sklepów obuwniczych w najlepszym wyborze i dopasowaniu butów. W oparciu o technologię skanowania stopy w 3D, największą na świecie bazę danych 3D butów i autorskie rozwiązania technologiczne (wykorzystujące machine learning), SafeSize potrafi dobrać idealną parę butów pod względem wygody i funkcjonalności.
Z rozwiązania SafeSize korzysta ponad 2 tys. sklepów i marek obuwniczych, a sama firma jest jednym z liderów na rynku rozwiązań z zakresu personalizacji sprzedaży.
Klienci oczekują zindywidualizowanych doświadczeń we wszystkich kanałach sprzedaży. SafeSize umożliwia sprzedawcom i producentom obuwia personalizację oferty, zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i online. Nasze rozwiązanie działa jak najlepszy wielokanałowy asystent sprzedaży. Łączymy specjalistyczną wiedzę na temat dopasowywania rozmiaru i kształtu buta z bazą danych zawierającą informacje o dziesiątkach milionów butów. Nasza autorska technologia, wykorzystująca rozwiązania z zakresu machine learning, zwiększa trafność rekomendacji – powiedziała Angelos Stavrakis, CEO w SafeSize.
Pozyskane finansowanie SafeSize przeznaczy na zwiększenie skali działania. Firma chce wzmocnić pozycję lidera na rynku wirtualnych rekomendacji przez zatrudnianie kolejnych pracowników, dalszy rozwój technologiczny produktu i obecność na zupełnie nowych rynkach.
Z rozwiązania SafeSize mogą od października 2018 roku korzystać również polscy klienci. Sklep internetowy eobuwie.pl uruchomił usługe esize.me, która umożliwia skan stopy i dopasowanie do jej rozmiaru butów spośród 500 marek. Punkty z usługą esize.me dostępne są w 33 miejscach w Polsce.
 Twórcy SafeSize wykorzystali finansowanie z poprzedniej rundy na stworzenie rozwiązania, które skutecznie połączyło rynek tradycyjny i cyfrowy. Pomysł z sukcesem zweryfikował rynek oraz klienci – firma odnotowała trzycyfrowy wzrost przychodów w 2018 roku – powiedział Maarten Meijnen, założyciel Convent Capital.
SafeSize umożliwa sprzedawcom i producentom obuwia odnosić sukcesy na zmieniającym się rynku sprzedaży detalicznej. Narzędzie jest  często wykorzystywane jako dodatkowe źródła przychodów – powiedział Elbruz Yılmaz, Dyrektor Inwestycyjny w 3TS Capital Partners. – Patrzymy z optymizmem w przyszłość. Safesize jest świetnie przygotowany do dalszej globalnej ekspansji. Cieszymy się, że możemy wspierać firmę w umacnianiu pozycji lidera jako globalnej platformy rekomendacji na rynku konsumenckim. 
Informacje o Convent Capital: Convent Capital jest otwartym funduszem inwestycyjnym założonym w Amsterdamie. Convent Capital działa w długoterminowej perspektywie zgodnej z założeniami gospodarki cyrkularnej, wierząc, że rozwój biznesu bez presji na zysk inwestora przynosi najlepsze rezultaty. Convent Capital jest przekonany, że sukces odnoszą firmy nastawione na długofalowy wzrost wartości. Więcej informacji: www.conventcapital.nl
Informacje o 3TS Capital Partners: 3TS Capital Partners jest jednym z czołowych europejskich funduszy private equity i venture capital skoncentrowanym na sektorze technologii. 3TS dostarcza środki na rozwój lub wykupuje małe i średnie firmy z obszaru technologii, internetu, mediów i komunikacji. Na działalność 3TS Capital Partners zebrał łącznie kwotę ponad 300 mln funtów od inwestorów takich jak EIF, EBRD, Cisco, OTP, Sitra, 3i and KfW. Więcej informacji: www.3tscapital.com
Informacje o SafeSize: Firma została założona w 2012 roku i dostarcza wielokanałowe rozwiązania rekomendacyjne (omnichannel virtual fitting) producentom butów i sklepom. W zasobach posiada dane o 13 mln klientów i 1 mln zeskanowanych butów dla największych światowych marek obuwia i sklepów. SafeSize jest światowym liderem w dynamicznie rosnącym segmencie, pomagając sprzedawcom zwiększać zyski i redukując koszty zwrotów. SafeSize gwarantuje klientom zakup idealnie dopasowanego obuwia poprzez indywidualne doświadczenie. Biuro firmy znajduje się w Almere koło Amsterdamu w Holandii, a centrum technologiczne w Ljubljanie w Słowenii. Więcej informacji: www.safesize.com
Reklamy