Reklamy
Aktualności Artykuł sponsorowany Technologia

5 najlepszych dodatków do Gmaila

Z firmowej wersji Gmaila korzysta już ponad 5 milionów firm i organizacji na całym świecie. Bez wątpienia ta liczba jest zdecydowanie większa biorąc pod uwagę fakt, że wiele przedsiębiorstw nadal wykorzystuje tylko bezpłatne wersje aplikacji Google tj. Gmail, Dokumenty czy Dysk. Dzisiaj przedstawiamy 5 najlepszych dodatków, które przeniosą korzystanie z Gmaila na znacznie wyższy poziom.

Jeśli jesteś użytkownikiem Gmaila od dłuższego czasu to z pewnością zauważyłeś małą, ale bardzo istotną zmianę po prawej stronie Gmaila. Od lata 2018 roku pojawił się tam boczny panel, który zawiera skróty m.in do Kalendarza, Trello czy Keep. Oczywiście w tym miejscu możemy również podpiąć dowolny przez nas dodatek do Gmaila, który usprawni naszą pracę. 

Na chwilę obecną bardzo przydatne okazuje się korzystanie z wyżej wymienionych aplikacji jak również z Listy zadań. Google wprowadzając ten dodatek, który widnieje tam domyślnie zautomatyzował naszą pracę i zwiększył jej efektywość. Wystarczy najechać kursorem i kliknąć w boczny panel, by zobaczyć dostępne aplikacje i możliwości.

Lista 5 najlepszych dodatków do Gmaila

  1. Trello

Choć aplikacja została wspomniana już wcześniej warto jednak poświęcić jej trochę wiecej uwagi. Jeśli w naszej firmie sposób zarządzania zadaniami opiera się właśnie o Trello warto rozważyć ten dodatek. Dzięki niemu w szybki sposób dodamy interesujące nas treści do utworzonych zadań, lub za pomocą paru kliknięć powstaną nowe zadania na naszych kartach Trello właśnie w oparciu o maila. Integracja jest dość prosta, ale nieoceniona w przypadku zarządzania projektami.

2. Gmailus

Prawdziwy kombajn do Gmaila. Swoje zastosowanie znajdzie zarówno w dziale księgowości, marketingu jak i sprzedaży. Funkcje zawarte w tym dodatku pozwalają na między innymi:

  • śledzenie wysłanych maili, czy odbiorca otworzył wiadomość
  • współdzielenie etykiet i maili
  • tworzenie tablic kanban do jeszcze lepszego zarządzania zadaniami oraz zespołem
  • łączenie kilku maili w jeden

Gmailus z podstawowymi funkcjami, które zdadzą egzamin w małych zespołach lub jednoosobowych firmach jest bezpłatny. W przypadku, gdy oczekujemy większej funkcjonalności musimy zapłacić za dodatek w zależności od wybranego pakietu: 9$ lub 19$ miesięcznie

3. Clearbit connect

Dodatek do Gmaila, który pokochają wszyscy sprzedawcy i nie tylko. Pozwala on w szybki i bardzo prosty sposób znaleźć kontakt w formie adresu email do interesującej nas osoby. Jeśli chcemy przedstawić spersonalizowaną ofertę CEO lub CTO jednej z firm, warto rozważyć jego użycie. Po wpisaniu nazwy firmy w oknie dodatku, otrzymujemy najważniejsze informacje dot. osób pracujących w danej firmie: stanowisko, mail itp.

4. Bookipi

Faktury i rachunki mogą zostać szybko utworzone, nawet w pociągu lub w oczekiwaniu na klienta w restauracyjnym zaciszu jeśli posiadamy dodatek Bookipi. Funkcje tego rozszerzenia nie ograniczają się tylko do wystawienia faktur. Możemy wysłać estymację kosztów naszej usługi lub produktu zawierając w dokumencie nasze logo jak również identyfikację klienta, co pozwoli na stworzenie bardzo spersonalizowanej oferty.

Dodatkowo Bookipi daje możliwość wysłania polecenia zapłaty, które klient może dokonać w szybki i sposób za pomocą karty kredytowej.

5. Streak

Ostatnie miejsce co nie znaczy, że najgorsze zajmuje właśnie dodatek Streak. Jako aplikacja CRM umożliwia użytkownikom Gmaila zarządzanie leadami, klientami, czy też projektami. W prosty sposób bez opuszczania Gmaila stworzymy bardzo przejrzysty widok zawierający informacje o trwających rozmowach z klientami, statusie prowadzonych deal’i jak również, kto nie zdecydował się na podjęcie dalszej współpracy z nami. Kolorowe etykiety sprawiają, że przejrzystość i czytelność w ramach aplikacji Gmail jest nieoceniona.

Jeśli chcesz zobaczyć jeszcze więcej przydatnych dodatków do Gmaila sprawdź gotową listę tutaj.

Reklamy