Reklamy
Aktualności

AIP Seed Capital: inwestuje w Kerris Mobile, Scoupon i Navcart

AIP Seed Capital – fundusz zajmujący się inwestycjami w startupy – objął udziały w kolejnych trzech firmach. Nowe spółki działają w obszarze nowych technologii; zajmują się tworzeniem aplikacji mobilnych, agregowaniem zakupów grupowych i tworzeniem nowych rozwiązań w nawigacji GPS. Liczba inwestycji funduszu zbliża się już do 40 spółek.

Nowe inwestycje AIP Seed Capital:

Kerris Mobile – zajmuje się tworzeniem aplikacji mobilnych dla klientów biznesowych. W fazie testów znajduje się już pierwsze narzędzie dla biznesu Kerris Place – geolokalizator dla kadry managerskiej. Aplikacja pozwala na lokalizację oraz kontrolę tras wykonywanych przez pracowników pracujących poza siedzibą firmy.

Scoupon.pl – spółka tworząca agregator zakupów grupowych, który gromadzi w jednym miejscu oferty 40 największych serwisów zakupowych w Polsce. Filtrowanie w serwisie według kategorii np. oferty z najwyższym rabatem, pozwala klientom na oszczędność czasu i pieniędzy.

Navcart – zajmuje się wprowadzeniem na rynek innowacyjnej nawigacji GPS z dokładnymi mapami jezior, dostępnej za pośrednictwem telefonu komórkowego. Obszar objęty nawigacją będzie obejmował początkowo Wielkie Jeziora Mazurskie, a następnie inne popularne wśród żeglarzy akweny w Polsce oraz w Europie.

Do końca roku 2012 fundusz planuje przeprowadzić jeszcze około sześciu nowych inwestycji. Fundusz AIP Seed Capital realizuje inwestycje w ramach modelu 100/15, czyli za 15% udziałów w nowo utworzonej spółce płaci 100 tys zł. Spółki oprócz wsparcia finansowego na realizację swojej działalności, otrzymują możliwość korzystania z pomieszczeń i usług AIP Business Link – nowoczesnego centrum wspierania startupów w biurowcu Zebra Tower.

Reklamy