Reklamy
Aktualności

Art4Note: i już wiesz co to za obraz

Art4Note to mobilna aplikacja do rozpoznawania dzieł sztuki. iTraff Technology (twórca SaveUp) i Appchance przygotowały ją specjalnie na konkurs Evernote Devcup. Wyniki zostaną ogłoszone 24 lipca w San Francisco, twórcom apki można pomóc w zwycięstwie.

Art4Note wykorzystuje API Evernote – bezpłatnego narzędzia służącego do przechowywania notatek – i pozwala na zachowanie informacji na temat wyszukiwanego obrazu.

Program umożliwia rozpoznawanie dzieł sztuki poprzez wykonanie zdjęcia danego obrazu. Po poprawnym zidentyfikowaniu dzieła, użytkownikowi aplikacji zostają wyświetlone dodatkowe informacje na jego temat, które dostarczane są na podstawie odpowiedniego artykułu w internetowej encyklopedii. Wyniki wyszukiwania – wraz z własnym komentarzem – można następnie zapisać w aplikacji Art4Note, która jednocześnie eksportuje je do naszych notatek w Evernote.

Podobną do Art4Note aplikację programiści iTraff Technology opracowali już wcześniej, w czerwcu 2011, w ramach konkursu Hack4Europe. Poprzedni program, Art4Europe, również umożliwiał uzyskanie informacji na temat fotografowanych dzieł sztuki, dodatkowe informacje dostarczając na podstawie odwołań do bazy rekordów Fundacji Europeana. Aplikacja Art4Europe wygrała Hack4Europe w kategorii „Aplikacja o największym potencjale biznesowym”.

Finaliści Evernote Devcup 10 000 $ otrzymają prawo do zaprezentowania swoich pomysłów podczas specjalnej gali Trunk Conference w San Francisco. Aplikacja niedługo zadebiutuje w AppStore.

A jeśli pomysł Wam się podoba, pomóżcie mu w wygraniu Evernote Devcup – wystarczy zagłosować na stronie konkursu.

Reklamy