Reklamy
Aktualności Technologia

Cisco prezentuje nowe rozwiązania dla sieci 5G oraz usług multicloud

5G oraz multicloud coraz bardziej stają się technologiczną rzeczywistością. Zmiany, jakie ze sobą niosą, w tym zwiększony przesył danych, będą wymagały od dostawców usług innego niż dotychczas podejścia do skutecznego tworzenia i efektywnego kosztowo zarządzania krytyczną infrastrukturą sieciową IP.  

Zgodnie z przewidywaniami, połączenia 5G mają w najbliższych latach wzrastać w zastraszającym tempie z 2,3 milionów w 2020 roku do ponad 25 milionów w 2021. Oznacza to ponad 1000% wzrost. Usługi multicloud stają się coraz popularniejsze m.in. dzięki zmianom dotyczącym przesyłanych treści, potrzebnej mocy obliczeniowej oraz wzrostowi znaczenia chmury. Do 2021 roku wszyscy użytkownicy, maszyny oraz inteligentne urządzenia będą generowały niemal 850 zettabajtów danych. Dla porównania, w 2016 roku było to „jedynie” 220 ZB.

Zmiany, jakie niosą ze sobą wprowadzenie na rynek i popularyzacja sieci 5G, środowisk multicloud oraz idący za tym wzrost ruchu sieciowego sprawiają, że projektowanie i tworzenie sieci IP ma kluczowe znaczenie dla rentowności dostawców usług.  

Cisco ASR 9000: Lepszy, silniejszy, szybszy

Odpowiadając na te wyzwania, Cisco zaprezentowało innowacyjne zmiany w swoim flagowym rozwiązaniu dla dostawców usług. Pomogą one klientom firmy w procesie zmiany biznesowej, oferując większą elastyczność dzięki nowym modelom licencyjnym, umożliwiającym zwiększenie przepustowości na żądanie.

W minionych latach, ponad 4500 dostawców usług, przedsiębiorstw oraz klientów z sektora publicznego na całym świecie polegało na platformie wykorzystującej router brzegowy Cisco ASR 9000 do zarządzania milionami połączeń w ramach ich sieci.

To samo rozwiązanie, któremu przez lata zaufały rzesze klientów sprawia, że mogą oni obecnie wkroczyć w erę 5G i multicloud, dzięki nowemu zautomatyzowanemu oprogramowaniu, procesorowi sieciowemu obsługującemu karty liniowe 100GE o wysokiej gęstości do zwiększenia przepustowości sieci oraz aktualizacji sieciowego systemu operacyjnego IOS XR.

Ciągła ochrona inwestycji dzięki elastycznemu modelowi konsumpcji oprogramowania klasy IOS XR

Dostawcy usług budują swoją infrastrukturę IP z myślą o ewolucji całej architektury, aby lepiej obsługiwać wiele usług generujących przychody, a także przygotowywać się do nieuchronnych zmian w ruchu sieciowym. Aby wesprzeć te cele, Cisco oferuje obecnie w modelu pay-as-you-go łączenie licencji, umożliwiając aktywowanie portów na kartach liniowych nowej generacji na żądanie, w ramach już wdrożonej infrastruktury lub nowej podstawy ASR 9000.

Co więcej, klienci nie muszą już przewidywać mocy obliczeniowej i licencji zakupu osobno dla poszczególnych lokalizacji. Licencje mogą być przydzielane dynamicznie, podobnie jak w sieciach globalnych, optymalizując tym samym nakłady inwestycyjne i upraszczając planowanie wydajności przy pełnym widoku sieci.

Dedykowane automatyzacji w celu zmniejszenia wydatków eksploatacyjnych

Oparty na oprogramowaniu Cisco IOS XR, router ASR 9000 jest gotowy do automatyzacji. Dostawcy usług mogą teraz korzystać z portfolio Cisco Crosswork Network Automation, najbardziej kompleksowego i działającego na masową skalę rozwiązania automatyzacji, które obejmuje sieci wielu dostawców. Dodatkowo dzięki elastyczności działania, architektura rozwiązania połączona z automatyzacją pozwalają klientom na optymalizację kosztów.

Materiały dodatkowe:

Reklamy