Reklamy
Aktualności

Divante dołączyło do Grupy Outsourcing Experts

Doszło do fuzji na rynku e-commerce – Divante dołączyło do Outsourcing Experts. Na mocy umowy holding objął większościowy pakiet udziałów w Divante.

Tym samym Outsourcing Experts, firma zajmująca się outsourcingiem procesów biznesowych, poszerzyła swoje kompetencje o obsługę e-commerce.

Outsourcing Experts powstał w wyniku połączenia Grupy kapitałowej ArchiDoc (ArchiDoc i Call One) ze spółkami należącymi do Funduszu Neo Investments (Cursor, Galposter, Voice Contact Center) i skupia obecnie 5 firm.

O komentarz poprosiliśmy Tomasza Karwatkę, prezesa zarządu Divante.
Oddaliście większościowy pakiet udziałów. Traktujecie tę transakcję jako exit czy pozyskanie inwestora?

Transakcja ma charakter inwestycyjny. Wynagrodzenie jest podzielone pomiędzy Divante a udziałowców. Charakter inwestycyjny wynika ze wspólnej wiary w to, że możemy utrzymać dynamiczny wzrost. W ubiegłym roku Divante miało wzrost +100%, na ten rok planujemy co najmniej 50% wzrost.

Jak na siebie trafiliście?

Nasze kompetencje się uzupełniają. Zaczęliśmy pracować wspólnie dla klientów. To świetny scenariusz bo najpierw przekonaliśmy się o wartości jaką generujemy, następnie o jakości współpracy a dopiero później pojawiły się pomysły na fuzję.

Co taka fuzja oznacza dla rynku e-commerce w Polsce?

Jesteśmy pierwszym podmiotem, który może zrealizować eCommerce kompleksowo – także w modelu success-fee. Mam nadzieję, że największe marki zachęci to do rozmowy z nami.

Reklamy