Reklamy
Aktualności

E-commerce: dzielenie płatności w empik.com i smyk.com

Empik i Smyk pozwalają na podzielenie płatności na kilka różnych sposobów w ramach jednej transakcji – chodzi głównie o promowane przez Empik karty podarunkowe.

Dotychczas posiadacze kart prezentowych dostępnych na polskim rynku musieli ograniczać się podczas zakupów do kwoty, którą zostali obdarowani. Teraz mogą dowolnie dopłacić do wybranego produktu stosując inną formę płatności.

– Jeśli wymarzona książka czy zabawka kosztuje 50zł, to kwotę 30zł można zapłacić Ekartą, a pozostałe 20zł przelewem lub też 30zł Ekartą i 20zł kartą kredytową. Konfiguracje dotyczące sposobów płatności są dowolne – mówi Dorota Bachman, Dyrektor Marketingu i Rozwoju Biznes, E-commerce Services. – Możliwe jest także łączenie środków z kilku Ekart. Informacje
o dostępnych środkach pieniężnych są dostępne w zakładce „moje środki”.

Dodatkowo część środków z tej samej karty można wydać w sklepie internetowym empik.com, pozostałą w smyk.com. Przez cały okres ważności karty można dowolnie dysponować środkami – także tymi, które pozostają na karcie po dokonaniu zakupów na kwotę mniejszą niż jej nominał. Wydając przykładowo 70zł z Ekarty o nominale 100zł, pozostałe 30zł nadal można wykorzystać w wygodnym terminie na dowolny produkt, także dopłacając do niego innym sposobem. Środki na Ekartach nie przepadają.

Reklamy